Skocz do zawartości

Ju-52 w Polsce?


losiu2

Rekomendowane odpowiedzi

Ciezko zadowolic wszystkich, mysle ze chetnych nawet na wyrob junkersopodobny z pocalowaniem reki znalazloby sie wielu, jestem mile zaskoczony iz udalo sie uzyskanie krewnej ciotki".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy ten Tukan został w całości wyprodukowany we Francji czy złożony po wojnie z rozbitych egzemplarzy wojennych lub produkcji wojennej ?? . ile w nim % części wojennych a ile powojennych ??. Z tego co kiedyś pisano to jest to składak z elementów wojennych jak czeskie Avie S-99 czy Avie S-92 czy CS-92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krakowski eksponat pochodzi z powojennej produkcji francuskiej, samoloty nosiły wówczas oznaczenie Amiot AAC.1 Toucan. Służył jako transportowy w portugalskim lotnictwie wojskowym do 1971 r."

http://www.muzeumlotnictwa.pl/aktualnosci_archiwum.php?id=206
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadwojciech wiem dokładnie że to powojenna produkcja .Moje pytanie brzmi wyprodukowany od śrubki we Francji czy we Francji po wojnie poskładany z materiałów zdobycznych i wojennych a także z pouszkadzanych rozmontowanych "tante ju wojennych " porozrzucanych na wszystkich lotniskach, polach i lasach Francji. Avie S-92 to składaki z rozbitych maszyn i resztek poprodukcyjnych wojennych a nie nowe maszyny wyprodukowane od zera. Dlatego sugeruję się wypowiedziami jakie na zachodnich forach o tym egzemplarzu pisano że sporo w nim części a nawet całych elementów skrzydła" z wojennych Junkersów , nawet kiedyś pisano że sygnatury elementów i podzespołów występują w nim z samolotów które latały. Pytam czy to konfabulacja zachodnich pseudo ekspertów czy potwierdzone informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 6 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie