Skocz do zawartości

Ładownica - mauser


ktos451

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 year later...
Faktem jest że skóra może ściemnieć (przy czarnym nie ma problemu :) Ale na pewno ładnie zakonserwuje skórę. Pytanie jaki efekt chcesz otrzymać - konserwacja i zmiękczenie, czy wyczyszczenie.

Moja ładownica była w miarę miękka (okazało się, że może być bardziej), była tylko na półeczkę, a kolorem się nie martwiłem.

Na temat mydła do siodeł się nie wypowiem, bo nie używałem, ale chętnie bym zobaczył efekty - może się kolega Viras czymś pochwalić? Fajne by były zdjęcia przed i po, albo może chociaż jakieś zdjęcie poglądowe po kuracji tym mydłem. Obawiam się tylko, że mydło może wyczyścić, ale nie zakonserwować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mydłem do siodeł czyszczę wymagające tego elementy fasunków w hełmach. Fotek przed-po nie mam. Mydło to zawiera w sobie glicerynę i woski, więc nadaje też pewną elastyczność skórze po myciu, powolnym wysuszeniu i polerowaniu miękką szmatką. W przypadku tej ładownicy nie trzeba jej chyba specjalnie zmiękczać. Wystarczy umycie z zewnątrz, a wnętrze dobrze wyczyścić na sucho szczoteczką i odpylić odkurzaczem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim chcę ją odświeżyć, wstępnie wyczyścić i na koniec uzupełnić medykamentami. Po czym powędruje ona na półkę:)
Będę to robił po raz pierwszy, dlatego chciałbym poznać Wasze zdanie. Te czyszczenie z zewnątrz to tylko mokrą szmatką czy z dodatkiem jakiegoś detergentu?? Z góry dziękuję za pomoc:)
Spróbuję z tym mydłem końskim:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Teraz niedawno dostałem taka ładownicę nie jest zbyt wartościowa ale dla mnie bezcenna . Od 45 roku jest była przechowywana u mojego znajomego . Stan jest dobry. Nie była konserwowana , i moje pytanie czy jak nie bede jej konserwował to cos sie stanie ? Ile moze wytrzymac lat ?

Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie