Skocz do zawartości

Wrocławskie PW


Rekomendowane odpowiedzi

Huki i strzały w rytm Pałacyku Michla". Wrocławski rynek na godzinę cofnął się o 68 lat i zamienił w warszawską Ochotę. Prawie dwustu aktorów zagrało w rekonstrukcji walk Powstania Warszawskiego.

- Kolaboranci rosyjscy wypychali Polaków przez okna, podkładali granaty pod kamienice, gwałcili kobiety. Widać było krew, kurz. Pokazaliśmy zajęcie szpitala Dzieciątka Jezus na Ochocie, walki na Woli z oddziałami Luftwaffe i SS. Powstanie Warszawskie odtworzyliśmy we Wrocławiu na kilka sposobów - opowiada Michał Springer z Grupy Rekonstrukcji Historycznej Festung Breslau.

Wrocławski rynek na kilka godzin cofnął się w czasie. Na placu Gołębim stanęły barykady, zabytkowe pojazdy, wozy pancerne i ciężarowe, a prawie dwustu aktorów strzelało" z dział i karabinów maszynowych.

Organizatorzy, czyli Inicjatywa Historyczna, zadbali o każdy szczegół inscenizacji. Rekonstruktorzy byli ubrani w stroje stylizowane na lata 30. i 40. repliki mundurów armii niemieckiej i AK. Do rekonstrukcji użyto kilkaset środków pirotechnicznych i ślepych nabojów.

- To największa rekonstrukcja tego typu w kraju - mówi Springier.

[...]


http://www.tvn24.pl/wiadomosci-wroclaw,44/wypchneli-ich-przez-okna-rozstrzelali-na-rynku-powstancza-warszawa-we-wroclawiu,269165.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt!!! ja również przyłączam sie do gratulacji. Extra robota, świetne ucharakteryzowanie, RONA jak i powstańcy zrobieni elegancko. Zdjęcia pełne ekspresji na twarzach, bardzo sugestywne, prawdziwe...
Wysoka poprzeczka i warto naprawdę warto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam gratulacje , to moja pierwsza impreza jako widz i nic nie widziałem tyle luda przyszło.

A tak poważnie jak na miejsce w którym prawie nic nie da sie zbudować extra. Sceny wyrzucania z banku szpitala" ludzi robi wrażenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie