Skocz do zawartości

Malowanie polskich armat


Widd39

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś posiada informacje co do koloru na jaki malowane byly polskie armaty 75 mm w latach 30-tych? Wiem, że zieleń ochronna, ale próbuję ustalić, czy mowa o zieleni brązowej (polskie khaki), czy zieleni ciemnej. Czy ktoś potrafi rozwikłać tą zagadkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy miał przed laty niezwykłe znalezisko na terenie zakladu gdzie do 1939 roku w Warszawie przeprowadzano remonty dział. Owym znaleziskiem była... puszka po farbie o ktorą pytasz z... zachowaną w cęsci niewymalowaną zawartoscią!!!!

Mimo upływu lat przy pomocy benzyny ekstarkcyjnej udało się wykorzystać resztki owej farby - po dzis dzień tą wlasnie farba mam pomalowaną pochwę bagnetu po remoncie :-)


Ponadto mozna podpatrzec odcień farby uzywanej do malowania dział na przykladzie zachwoanych armat ppanc -np armatka uzywana w 21 wpp w Muzeum WP w Warszawie.

W obu wsponianych przez mnie przypadakch jest to ciemny kolor khaki o charaktertystycznym ciepłym odcieniu ktory okreslilbym jako ciemno-oliwkowo -zielono- szaro- brunatny z dominujacym zielonym.

Tyle przez internet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie