Jump to content
  • 0

Dwustronna kurtka z kapturem1942r. [sprzedaż]


maadin

Question

25 answers to this question

Recommended Posts

Witaj !
Poszukaj pieczęci w okolicach pleców ( podszewka) i kieszeni . Widzę że kurtka ma guziki w groszek ; zobacz czy nie maja sygnatur. Trochę dziwne te kieszenie....we wczesnych modelach były proste...Późniejszych kurtek na żywo jeszcze nii widziałem.
Link to comment
Share on other sites

Poszukaj guzików tutaj .

http://www.buttonarium.eu/wyszukiwarka1.php?nazwa=&kgo=&krj=Niemcy&aws=&rws=&wkn=&nna=&zdr=&orz=nie&krn=nie&hrb=nie&mgm=nie&nmr=nie&lbr=nie&waz=&trb=nie&ktw=nie&skr=nie&arm=nie&grt=nie&woj=tak&urz=nie&nap=nie&poz=nie&kol=nie&trn=nie&pcz=nie&cwl=nie&wtw=&first=0

Z czego sa wykonane ?
Link to comment
Share on other sites

Panowie, nie ma co ściemniać. Maadin grzecznie się zapytał, nie ukrywa, że fant jest na sprzedaż, a pewnie niejednemu już ślinka cieknie.
Tak, to jest dwustronna niemiecka kurtka zimowa, model wprowadzony w 1942 r. (używana w WH, LW, na mniejszą skalę w W-SS). Przedstawiona wersja to charakterystyczny pierwszy model - ma jednolite kolory (z jednej mógł być szary, zileony, niebieski, z drugiej zawsze biały).
I jej krój jest klasyczny dla tej wersji - skośne kieszenie, sześc guzików, guziki na rękawach do mocowania opasek identyfikacyjnych.
Sygnatury mogą być wiatrochronie.
Link to comment
Share on other sites

Barson1 ta kurtka to klasyka zimowego munduru armii niemieckiej, jej skośne kieszenie to standard. Opracowana w 1942 po przykrych doświadczeniach zimy 1941/42. Weszła do użytku armii zimą 1942/43 na tyle wcześnie, że zdążyli się na nią załapać nawet niektórzy pod Stalingradem. Takie modele są pięknie zaprezentowane m.in. w książce Wernera Palinckx'a Camouflage uniforms of the German Wehrmacht" (Shifferbooksa).
W latach 1943-45 masowo stosowano je w wersji kamuflażowej, choć nadal trafiały się też jednobarwne (a raczej dwubarwne - zwłaszcza w Luftwaffe, gdzie z jednej strony był kolor biały, a z drugiej szary lub niebieski).
Link to comment
Share on other sites

Deutsche Soldaten Saiz'a to świetna pozycja, nowatorska w sensie zgromadzenia wszystkiego tego co wiąże się z żołnierzem WH. Siłą rzeczy nie może jednak przedstawić wszystkich wariantów danego modelu (na to potrzebne są odrębne publikacje). Co więcej sama ma pewne braki (nie ma tam choćby MG42 czy G43, nie wspominając o G41).
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information