Jump to content

whites spectra vx3


pawlik

Recommended Posts

Witam. Planuję zmianę wykrywacza na wyżej wymieniony, ale chciałbym zobaczyć ten sprzęt w terenie. Jeśli ktoś posiada vx3 i mieszka w okolicach warszawy (powiedzmy do 60-70km)
i byłby chętny spotkać się i porównać z terką 705. to proszę o kontakt. Pzdr Paweł
Link to comment
Share on other sites

Całkiem ciekawy, radziecki test V3, wprawdzie nie VX3, ale daje jakiś przybliżony obraz... fajnie się czyta.

http://www.reviewdetector.ru/review/spectra.htm

A tu typowo VX3, amerykański test.

http://www.losttreasure.com/content/archives/metal-detector-field-test-and-review-whites-spectra-vx3

Pozdrawiam, K.
Link to comment
Share on other sites

dwóch z wawy go miało ale szybko sprzedało :) Zakup sprzętu przeanalizuj koniecznie wczesniejszą WŁASNĄ weryfikacją na polu bo możesz płakać ;) Sprzęt trudny w obsłudze, dla mnie wiecej ustawiasz na polu niż szukasz.
Link to comment
Share on other sites

Mam VX3 i wcale nie jest on taki trudny w obsłudze, ustawiasz raz i latasz. Problem tkwi w tym że sprzętu się trzeba nauczyć i jak nie będzie się na początku eksperymentować z ustawieniami to lepiej sobie wybić ten sprzęt z głowy, fabryczne ustawienia są jak dla mnie do bani i trzeba je troszkę poprzestawiać , ale nie wiele min. recovery delay tak koło 50-60 i czułość ( tu radzę nie przesadzać ), tak poza tym sprzęt stabilny i z dużym zapasem. Jeżeli chodzi o częstotliwości chodzę na trzech, ale w zaśmieconym terenie często też na jednej częstotliwości głównie 7,5 sprzęt jest wtedy bardziej stabilny i wskazania są bardziej jednoznaczne i z tego co zauważyłem także głębszy.
Link to comment
Share on other sites

Hmm wydawało mi się że o te trzy częstotliwości chodzi aby uzyskać z nich jak najwięcej informacji a nie przestawiać na jedną żeby sprzęt był stabilny
chyba dla jednej częstotliwości można kupić coś tańszego
Link to comment
Share on other sites

Tak, ale tu masz możliwość sprawdzania sygnału na różnych częstotliwościach, bez zmiany cewki jak np., w Xterrach.. Możliwość tak precyzyjnej analizy celu, przed jego wykopaniem, jest naprawdę nie do przecenienia i zdecydowanie wyróżnia ten sprzęt na plus.

Pozdrawiam

VW
Link to comment
Share on other sites

Dokładnie, jak już napisałem chodzę na trzech częstotliwościach, jednak kiedy teren jest trudny i zaśmiecony daję na jedną z trzech w zależności od warunków i nie muszę się bawić w zmianę cewek, w MXT którego miałem brakowało mi niższej częstotliwości. Co do zasięgów trzeba testować w terenie z ustawieniami, a dojdziecie do sedna sprawy, ja się wciąż uczę mimo że jest to okrojona spectra v3i to z każdym dniem jest coraz lepiej, wiem też że sprzęt ma potencjał...
Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odzew. Niestety nikt nie wyraził chęci spotkania i wypróbowania sprzętu:( ale nie tracę nadziei:) w ciemno nie będę kupował, bo to spory wydatek.
adek miałeś chyba v3i, a vx3 jest podobno łatwiejsza do ogarnięcia.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
W mojej grupie ja latam z XP a kolega z V3I.Na poletku doswiadczalnym spektra bije XP o min 15 % p[od wzgledem zasiegow),a co do informacji o znalezisku(rodzaj metalu,glebokosc i wielkosc oraz prawdopodobienstwo ) to jest daleko w przodzie.Jak znasz XLT czy DFX to poradzisz,a jak nie znasz to bedziesz latal na poczatek coin,jeveler
Sa to sprzety jak na razie sztandarowe.A jakbys mieszkal w okolicach Olkusz,Krakow to mozna to zobaczyc
K. z K..
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information