Skocz do zawartości
  • 0

Stwórzmy wspólnie katalog guzików.


Łukasz

Pytanie

Witam! Od pewnego czasu zacząłem awić się" w zbieranie różnego typu drobiazgów jako dokładki do militariów. Do domu znoszę głównie carskie monety, ale ostatnio także guziczki. Katalogi monet, owszem są, dostęp do nich nie stwarza większego problemu. Niestety literatury ukazującej guziki nie znalazłem. Stąd mój pomysł. Na pewno spora część z nas ma w zbiorze przynajmniej parę sztuk. Wrzućmy na forum fotki, które pomogą czasem w identyfikacji, pogłębią wiedzę. Na post na temat carskich klamer odpowiedziało wielu, wielu też wyraziło swój zachwyt różnorodnością klamer. Dlatego myślę, że pomysł z guzikami tez ma szansę wypalić :) Pozdrawiam, Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Z nieznanego miejsca stacjonowania wojsk Napoleona na Pomorzu. Więcej nie powiem. Rozważałem możliwość wystawienia jednego z nich na Allegro. Cena byłaby raczej porażająca, ale trudno mi się z nim rozstać i jak pewnie zauwżyłeś różnią się detalami.
Podoba mi się Twój entuzjazm do guzików. Ja też je lubię; szukam świnek a znajduję guziki. Stąd powiedzenie: Guzik znajdziesz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam
pomysł bardzo dobry- sam mam trochę ciekawych guziczków - wkrótce wrzucę kilka fotek.
A co do katalogów to widziałem jeden na kole, tam zawsze jest taki gościu z gratami i książkami, sprzeda za jedyne 150zł. Cena niemal promocyjna - ale mam lepszy pomysł - pewnie ktoś z was go zna to może z nim zagadać pożyczyc książeczkę, przeskanować nagrać na płytki i udostępnić zainteresowanym.
pozdrawiam
hey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie to stwierdzenie: Guzik znajdziesz" - pod warunkiem, ze beda to takie guziki jak Twoje :-)
Jesli zas zdecydujesz sie na rozstanie z jednym blizniaczkow to daj mi znac. Lepiej niech trafi w dobre rece :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Eh, ładne te Wasze guziczki. Ale może dajcie też coś totalnym laikom, np. carskie, radzieckie, parę polskich, niemieckich. Ja osobiście jutro podrzucę artylerię, piechotę carską, Wlk. Brytania - saperzy, coś z Francji oraz Prusy. Co do książki pt/ Guziki. Poradnik kolekcjonera" może wiecie, gdzie ją można kupić? Może ktos chce sprzedać używany egzemplarz? Pozdrawiam, Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netcom tylko częściowo masz rację, ponieważ skaner mam jaki mam a guzik jest w stanie w jakim jest, ale za to jaki guzik!
Domino, nie chciałem Cię urazić, guziki Wermahtu przez 13 lat wyrzucałem do śmieci dopiero w zeszłym roku okazało się, że dla kogoś mogą przedstawiać jakąś wartość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fajny guzik, podobny do tego netcoma, tylko szklany. Wygląda na czarny, ale pod słońce przebija czerwień.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie