Skocz do zawartości

Zdjęcie przedwojenne, mala zagadka ???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Zwracam sie z prośbą o jakieś wiadomości gdzie moglo byc zrobione to zdjecie, jakiś posterunek graniczny?Moze rozpoznacie formacje?
Ten zolnierz któremu składaja meldunek(??) to mój wujek(fotke znalazlem w rodzinnych zdjeciach)
Prosze o waszą pomoc
Dodam jeszcze jedna fotke brata tego wujka(chociaz ciezko go tak nazwac bo byl to kuzyn mojego dziadka ;))
Pozdrawiam Heruss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to typowe mundury i uzbrojenie KOP, czy PP? Koledzy pomóżcie określić typ broni, który widać - raczej egzemplarze sprzed I wś.
Po tabliczce (wstęp wzbroniony ) ? ) można przyjąć, że to jakaś strażnica lub posterunek Policji Państwowej (ważny z pkt. militarnego obiekt - może areszt), chociaż brak tutaj owalnej blachy z godłem państwowym.

pzdr woyta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Co do fotki nr 2 przedstawia żołnierza ( chyba 1 na pagonie a może 3?) jeżeli z jedynką to z 1 pp - Wilno ,jeżeli z trójką to 3 pp -Jarosław ,na ramieniu ma godło telegrafu polowego.Fotka pochodzi z lat 20.
Co do foto nr 1 -zdecydowanie KOP
poz .Slaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na drugiej na pagonie jest 1 wiec wilno Dzieki, teraz wiem gdzie wuj Bronislaw sluzyl.
heruss
PS.jak juz tak dobrze idzie to moze byscie pomogli z inna fotka z 1915 to moj pradziadek zdjecie z Wroclawia w formie pocztowki, z tylu jest list do mojej prababci, stan jak widac super
Pozdrowienia
Heruss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że Ty posiadasz oryginał nie świadczy, że o fakcie, że mogło być wiele odbitek tego zdjęcia. Po drugie zdjęcie przedstawia na pewno żołnierzy KOP. Pod Kościerzyną ich nie było. Sugerował bym, że informacje na podstawie, których podałeś informację o umiejscowieniu są błędne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany, ze na fotografii #1 nie widzimy okolic Koscierzyny.Dlaczego?
Po pierwsze -
- Budynek.Znam troche sposob budowy budynkow w tamtych okolicach - i wyglada to zupelnie odmiennie.Troche, ze tak powiem - staranniej;o)
Bywalem tez w latach 70-tych na dawnych, polskich Kresach,
skad tez wywodzi sie moja rodzina - i wyglada to nawet bardzo podobnie.
Po drugie -
- Ubior zatrzymanych bimbrownikow.Zdecydowanie nie z Korytarza.Na 95% polnocno-wschodnie Kresy.Moze Polesie.

Niestety o KOP'ie wiem niewiele, wiec wole sie nie wypowiadac.
Pozdrowienia
Grendel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie