Jump to content

Brytyjscy showmani szukają skarbów w lasach Głogowa


Recommended Posts

Brytyjska para prezenterów telewizyjnych Johnny Vaughan i Steve Brooker w programie 'Mud Men' z upodobaniem taplają się w błocie. Niczym bohaterowie filmów przygodowych Indiana Jones i Lara Croft poszukują skarbów, z tą różnicą, że ich znaleziska nie są legendą ani fikcją. Mud Men" to edukacyjny show historyczny, a skarby znalezione w błocie to archeologiczne pozostałości po dawnych czasach. Już we wtorek na kanale History zobaczymy odcinek specjalny, nagrany na Dolnym Śląsku.

Ekipa brytyjskiej telewizji odwiedziła Polskę na początku października. Trafili tu za namową polskiego archeologa-amatora Adriana Kostromskiego, który od 12 roku życia mieszka w Londynie, a Głogów to jego rodzinne strony. Adrian jest fanem popularnego w Wielkiej Brytanii programu 'Mud Men', w którym Johnny 'Mud God' Vaughan i Steve 'Lone Wolf' Brooker ubrani w gumowe spodnie, z wiaderkami i wykrywaczami metalu szukają historycznych skarbów wyrzuconych przez wodę na brzeg Tamizy. Dowcipkują i świetnie się przy tym bawią, a ich znaleziska stają się pretekstem do historycznych opowieści o dawnych czasach.Anglicy odnaleźli w okolicach Głogowa m.in. stary pistolet Mauser, niemiecki pumeks, a nawet niewybuch. Jeździli maluchem, odganiali się od polskich komarów, strzelali z karabinu maszynowego i wsiedli do czołgu. Odwiedzili też Warszawę, by dowiedzieć się więcej o polskim ruchu oporu.

- W czasie II Wojny Światowej Głogów należał do Niemiec. Szukaliśmy artefaktów z tamtego okresu w lasach głogowskich, w których znajdują się również pruskie forty obronne oraz bunkry. Dzięki tym znaleziskom udało nam się dużo dowiedzieć o skomplikowanej historii Polski w czasie II Wojny Światowej - opowiada Steve Brooker.Już we wtorek o godz. 21 na kanale History zobaczymy odcinek nagrany na Dolnym Śląsku.

Więcej... http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,11460386,Brytyjscy_showmani_szukaja_skarbow_w_lasach_Glogowa.html#ixzz1qmeX8OuyPS Ktoś pojechał po bandzie z określeniem showmeni :-)

http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=700728#1397825
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information