Skocz do zawartości

Sovereign GT - wymiana doświadczeń vol. 2


krank

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Mam swojego juz chyba 4 lata zawsze chodze z czuloscia ustawiona max jak sie da, czesto poprawiam bo pokretlo sie przestawia (mam pod lokciem elektronike), i nie mam zadnych piskow ani jekow, zdarzaja sie falszywe sygnaly ale to od razu wychodzi przy namierzaniu. Pamietam ze kiedys byly problemy z zakloceniami wtedy zmienilem kanal na drugi i odtad tylko linie wysokiego napiecia zaklocaja. Pamietaj o kalibracji do gruntu po kazdym wlaczeniu.

Nie sprawdzalem zlota ale wiem ze wszystkie okragle i kolorowe przedmioty daja wysoki i czysty dzwiek, a im bardziej postrzepione nieregularne lub powyginane tym gorszy dzwiek.
Nie jest to jednak regula bo zalezy jak przedmiot lezy w ziemi. Bywa moneta na rancie daje smieciowy" sygnal wiec aby miec pewnosc na kolorze kopac trzeba wszystko, no moze za wyjatkiem ordynarnych folii czy zwojow drutow ktore daja charakterystyczny wyrazny ale przerywany sygnal.

Zmiana sztycy na prosta znacznie poprawia ergonomie, tzn teraz bola juz tylko nogi : )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam mały problem. Będąc ostatnio na wykopkach zauważyłem, że mam przerwany kabel przy cewce. Objawia się to tym, że podczas poruszania kablem wykrywacz daje fałszywe sygnały. Czy ktoś już miał podobną usterkę? Czy istnieje możliwość naprawienia takiej usterki czy też może będę zmuszony zakupić nową cewkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
No stało się. Jestem również GiTowcem :) Przeczytałem ten wątek oraz pierwszą jego część od dechy do dechy, porobiłem zdjęć ustawień i ruszyłem na starą miejscówkę. Garść ładnych boratynek i połamane sreberka. zadziwiający jest ten sprzęt. Wyciąga z głębi takie małe monety aż miło się robi :) zobaczymy jak na militarce sie zachowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Cowboys From Hell ja jestem takim typem który lubi się przesiadać:) Miałem PROximę i przesiadłem się na GT :) Wrażenia? Miłe! Cholernie stabilny np w lesie czy na plaży gdzie Proxi lubiała popierdywać. No zasięgi ma b. dobre pamiętam jak klamrę szarpnąłem na pierwszym wyjściu z hm dobre 40cm ponad grubo aż mi się wierzyć nie chciało :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Cowboys From Hell ja jestem takim typem który lubi się przesiadać:) Miałem PROximę i przesiadłem się na GT :) Wrażenia? Miłe! Cholernie stabilny np w lesie czy na plaży gdzie Proxi lubiała popierdywać. No zasięgi ma b. dobre pamiętam jak klamrę szarpnąłem na pierwszym wyjściu z hm dobre 40cm ponad grubo aż mi się wierzyć nie chciało :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Cowboys From Hell ja jestem takim typem który lubi się przesiadać:) Miałem PROximę i przesiadłem się na GT :) Wrażenia? Miłe! Cholernie stabilny np w lesie czy na plaży gdzie Proxi lubiała popierdywać. No zasięgi ma b. dobre pamiętam jak klamrę szarpnąłem na pierwszym wyjściu z hm dobre 40cm ponad grubo aż mi się wierzyć nie chciało :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dojrzałem do zmiany (ale konto nie) Zbieram na Deusa XP, więc pewnie jeszcze jeden sezon z Sovą pośmigam.
Po moich dwóch latach śmigania z Sovą mogę powiedzieć, że nawet z Iron Mask radzi sobie fatalnie w mocno zaśmieconym żelastwem terenie (np. pola bitew, potyczek i mocno zaśmiecone pola) Oczywiście fanty ciągnie i to niezłe, ale jeżeli jest dużo żelaza to nie widzi koloru. Aż strach pomyśleć ile mnie rzeczy ominęło. Raz w desperacji (myślałem że się zepsuł) położyłem na ziemi monetkę 2gr i jej nie widział nawet przy dotykaniu cewką. jest to sprzęt rewelacyjny, ale ma swoje bardzo poważne ograniczenia (a waga to jedno z głównych). Mimo to trudno będzie przejść na coś innego bo wydaje mi się, że już się go nauczyłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

To ja pójdę w druga stronę. Kupujcie 800-tke jeśli będziecie mieli okazję. Sam byłem sceptykiem ale dziś wyszedłem na pole dokładnie schodzone cewka 1000 i jestem w szoku.
To co na zdjęciu to pas 20metrów szerokości - jedno srebro, 2 złote 1925, kilka innych monetek, guzików itp. Z małą cewka to nie jest kosiarz - to odkurzacz przemysłowy! Juz nie mogę się doczekac tego co jeszcze przegapiłem i te wszystkie stare miejscówki. Ach, ślina leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Fajna cewka i może działąć trochę jak snajperka, choć najlepsza jest tzw. Little Joey" Coilteka.
W najnowszym numerze magazynu Poszukiwacze" jest fajny artykuł o Sovereignie GT. Polecam:)

Pozdrawiam

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Sovereing Gt dobry sprzęt, dla niskich osób bo jak się wyciągnie wysięgnik na 2,3 dziurkę to cewka przy machaniu uszkadza stawy w obojczyku po paru godzinach. Sprzedałem swojego sovereing Gt ale jeszcze nic nie kupiłem bo nie jestem zdecydowany. Potrzebuje coś lekkiego szybkiego i tylko na monety stare srebrne, ale to już mój wybór. Na kolor w las sovereing niezły jak się szuka łyżek, menażek, scyzoryków, łusek, srebrnych papierośnic fajnych gadżetów wojennych. Ale upał w połączeniu z sovereing i dużymi dołkami to tortury. Dlatego chodziłem w nocy + jest taki ze parę godzin więcej się pochodzi - ze jak rosa opada na cewkę to tragedia. Mała cewka idealna, zauważyłem ze stabilniej chodził wykrywacz na małej cewce, znaczy się pewniej wiedziałem ze to moneta niż jakiś inny fant,ale za to mniejsze pokrycie terenu więcej trzeba było się namachać. Zasięgów też nie zauważyłem mniejszych na małe przedmioty. Ogólnie jak ktoś szuka tylko monet to sovereing nie dla niego, jeśli chce się szukać skrytek monet srebrnych pierścieni guzików kolczyków cygańskich kanek z fantami to sovereing dla niego idealny ale za to mało znajdzie fantów na polu w porównaniu do innych bo trzeba wolno chodzić. Powiem tak Jak jedzie na wypad na teren nie znany z innymi kosiarzami fantów i oni mają wykrywacze przypuśćmy garrett a pole jest bardzo duże i szukamy 6 godzin po czym sprawdzamy fanty to oni będą mieć więcej przedmiotów, a po 6 godzinach jedziemy w las to oni wyłączają swoje wykrywacze i pomagają ci kopać skrytki bo ich wyrywki nie widzą tak głęboko. A po za tym garretty mają zakłócenia od sovereing przy czy sovereingiem nic się nie dzieje. Jeśli by weszła nowa wersja sovereing Gt 2 super slim czy jak tam się będzie nazywać na (a na pewno tak się stanie )to go kupie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie