Skocz do zawartości

Dwie odznaki III Reich


Rekomendowane odpowiedzi

Lenistwo, to straszna choroba...

Ale:


W czerwcu 1943 roku zdecydowano o ustanowieniu czterech nowych klas Panzerkampfabzeichen za udział w 25, 50, 75 i 100 walkach pancernych.

Oznaki te produkowane były do końca wojny z bardzo dużą staranności wykonania. Ich posiadacze ze zrozumiałych względów cieszyli się ogromnym szacunkiem w swoich jednostkach. Oczywiście odznaki w wyższych klasach nadal produkowane były w wersji srebrnej i brązowej. "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nie chcę zapeszać ale juz bez ogladania rewersu coś mi pachnie lipą:-( i to na 90% przynajmniej ta szturmówka piechoty chociaż ta pancerka też słaba" cała pokrzywiona przy numerku oraz na rantach ramki koło orła widać resztkę nieusuniętych paprochów po odlewie wogóle niestaranny odlew a te odznaczenia przynajmniej te które widziałem i trzymałem w ręku bo nie było mi dane samemu trafić własnej:-)były akurat bardzo starannie wykonane ale bez fotek rewersu na 100% nie będę osądzał więc poczekam na dodatkowe fotki pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt dodam że nigdy jej nie czyściłem i jest zakurzona i brudna z piasku dodatkowo jest pogięta. Kupiłem od handlarza na bazarze a mieli tego bardzo dużo z każdego rodzaju wojsk. Z prawej widnieje bicie S(coś tam?) i W.
HASAG40 widziałeś 25,50,75 czy 100?

http://www.strefa-tygrysa.yoyo.pl/odznaczenia.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam
tak ja przypuszczałem i miałem nosa:-)niestety ale 10000% lipa i to bez żadnego ale uwież mi na słowo nawet szkoda czasu na porównywanie z oryginałem ja widywałem same 25 ale wszystkie różnią się od siebie chyba tylko tym że mają inny numerek:-) jeżeli mowa o tym samym wytwórcy bo jak inni to wiadoma sprawa że się będzie różniła:-)także mimo wszystko życzę szcześcia żeby udało się oryginalną 25 trafić pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie