Jump to content

Dwie odznaki III Reich


Recommended Posts

Lenistwo, to straszna choroba...

Ale:


W czerwcu 1943 roku zdecydowano o ustanowieniu czterech nowych klas Panzerkampfabzeichen za udział w 25, 50, 75 i 100 walkach pancernych.

Oznaki te produkowane były do końca wojny z bardzo dużą staranności wykonania. Ich posiadacze ze zrozumiałych względów cieszyli się ogromnym szacunkiem w swoich jednostkach. Oczywiście odznaki w wyższych klasach nadal produkowane były w wersji srebrnej i brązowej. "
Link to comment
Share on other sites

witam nie chcę zapeszać ale juz bez ogladania rewersu coś mi pachnie lipą:-( i to na 90% przynajmniej ta szturmówka piechoty chociaż ta pancerka też słaba" cała pokrzywiona przy numerku oraz na rantach ramki koło orła widać resztkę nieusuniętych paprochów po odlewie wogóle niestaranny odlew a te odznaczenia przynajmniej te które widziałem i trzymałem w ręku bo nie było mi dane samemu trafić własnej:-)były akurat bardzo starannie wykonane ale bez fotek rewersu na 100% nie będę osądzał więc poczekam na dodatkowe fotki pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Fakt dodam że nigdy jej nie czyściłem i jest zakurzona i brudna z piasku dodatkowo jest pogięta. Kupiłem od handlarza na bazarze a mieli tego bardzo dużo z każdego rodzaju wojsk. Z prawej widnieje bicie S(coś tam?) i W.
HASAG40 widziałeś 25,50,75 czy 100?

http://www.strefa-tygrysa.yoyo.pl/odznaczenia.htm

Link to comment
Share on other sites

witam
tak ja przypuszczałem i miałem nosa:-)niestety ale 10000% lipa i to bez żadnego ale uwież mi na słowo nawet szkoda czasu na porównywanie z oryginałem ja widywałem same 25 ale wszystkie różnią się od siebie chyba tylko tym że mają inny numerek:-) jeżeli mowa o tym samym wytwórcy bo jak inni to wiadoma sprawa że się będzie różniła:-)także mimo wszystko życzę szcześcia żeby udało się oryginalną 25 trafić pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information