Skocz do zawartości

Wykrywacz Metali Armand Prospector 2


lucjanl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie
Planuje zakup wykrywacza Armand Prospector 2.
Proszę o opinie na jego temat,czy warto wydać te pieniążki na ten sprzęt?
Dodam że to nie będzie mój pierwszy wykrywacz wcześniej miałem ACE 250 i Rutusa proxime 3,0
Interesuje mnie w szczególności czy nadaje się on na militarke jak i drobnicę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używałeś wcześniej PROXIMY Rutusa to raczej zadowolony z PROSPECTORA 2 nie będziesz. Ja używałem kiedyś ARGO po nim jeszcze kilka wykrywaczy między innymi PROSPECTORA 2 i ja osobiście nie byłem nim zachwycony. Ciągłe zerowanie przyprawiało mnie o bule głowy, a i zasięgami też nie jest za rewelacyjny. Ja bardzo szybko się go pozbyłem. Jak używałeś PROXE a możesz spróbować sił z ARGO jest bardzo uniwersalny i ma rewelacyjny zasięg, jest znacznie głębszy od np. OMEGI którą testowałem w terenie z ARGO czy nawet od dość droższego G2. I zapewniam że nie są to mity czy testy powietrzne tylko testy w polu. Co prawda zdaję sobie sprawę że przy drobniutkich przedmiotach G2 będzie czulsza ale nie okłamujmy się raczej na samorodki złota czy srebra nie masz co u nas liczyć, a na przedmiotach takich jak najpopularniejsze miedziane monetki czy zwykłe sreberka to G2 jest płytsza od ARGO. Jeśli zaś dysponujesz gotówką jak na PROSPECTORA 2 to trzeba było zostać przy PROKSIMIE. Ale o tym zapewne przekonasz się sam jak przerobisz kilka wykrywek z tego przedziału cenowego.

Pozdro ERNI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, skoro piszesz, że miałeś Proximę i Ace i chcesz kupić Armand Prospector 2 to ewidentnie masz chęć na coś nowego. Ja bym na Twoim miejscu zaryzykował, a nuż Ci się spodoba. Wykrywacz metali to bardzo osobista wbrew pozorom sprawa i każdy ma inne gusta. Prospector 2 to typowy gałkowiec dobry na militaria i monety i jest to potwierdzone w terenie. Zobacz: http://www.youtube.com/user/TheThokapick/videos
Co do zerowania, to fakt zeruje się go w terenie, ale nie jakoś bardzo często i później już to wchodzi w nawyk, tak jak np. zmiana biegów w samochodzie, nie zwracasz na to uwagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Armandzie racz proszę na przyszłość zadbać o Użytkowników nieco wyższych od siebie i po prostu przedłużyć rurkę o te 3-4 cm zaopatrzając ją w dodatkową dziurkę dla tych, którzy mają te przynajmniej 180cm wzrostu z hakiem i lubią zamiatać wkoło siebie jak należy. Poza tym sprzęt jest generalnie ok. Zasięgi bardzo dobre. Wielką zaletą jest jego waga.

P.S. Wojtuś, za mega-ekspresową wysyłkę i dokładność z jaką to zrobiłeś masz u mnie piwko na kolejnym zlocie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.miałem na początku sezonu ten wykrywacz.był ok,zasiegi miał dobre.ale cóż,tak to jest jak sie pożyczy i ktoś zepsuje,ale na szczescie zwróciło mi sie.kupiłem fisha f5 no i zasiegami to nie powala.armand był ok.aha i jeszcze jedno czerpał szybko baterie,akumulatorki to postawa:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Muszę dopisać jeszcze pewne spostrzeżenia:

1. Pokrętło do przykręcania cewki jest za małe - to mikroskopijne i nie praktycznie rozwiązanie. Powinno być ono na tyle duże by mocno uchwycić je palcami i uzyskać w ten sposób mocne skręcenie cewki a potem łatwe jej odkręcenie. Kiedy obecnie zechcemy to pokrętło mocno zakręcić (by cewka naprawde mocno się trzymała) a potem je odkręcić to radzę zakupić albo kombinerki albo środek przeciwbólowy co by palce potem nie bolały. Poza Ci co mają słabe palce a chcą mieć sztywną cewkę (by nie wyginała się od byle potrąceń o krzaczki) to niech zapomną o mocnym przykręcaniu.

2. Wymiana baterii jest zbyt niewygodna. Nie łatwo idzie z tym na łóżku w hotelu, a co dopiero w terenie. Z tym się nie można bawić i próbować czy się uda wyjąć baterię za trzecim czy dziesiątym razem. Poza tym baterie wg mnie powinny być umieszczane w takim miejscu i w taki sposób by podczas ich wciskania lub wyciągania nie istniało ryzyko uszkodzenia elektroniki, a o to obecnie nie trudno.

3. Wykrywacz reaguje na słońce. Nie wiem czy to sprawa konkretnej sztuki czy ogółu modelu ale to jak dla mnie pewna nowość. Objawia się to tym, że przy słońcu padającym na wykrywkę (nie wiem tylko czy na cewkę czy na elektronikę) szukanie na najwyższej czułości jest niemożliwe, gdyż wykrywacz zaczyna od razu grać"

Nawiąże jeszcze do otworu w rurce umożliwiającego regulację długości wykrywacza (wysunięcie go dalej - dla osób wyższych), o którym pisałem dwa posty wyżej. Wypadało by zrobić nie tak jak pisałem jeden otworek więcej, ale trzy. Chłop o wzroście 185 może zapomnieć o efektywnym zamiataniu dookołą siebie z cewką tuż nad ziemią, pozostaje mu tylko krótki ruch lewa-prawa i to jeszcze z mocno wyprostowaną ręką. Kiedy idzie się pod górkę to jeszcze pół biedy ale kiedy teren jest lekko pochyły w dół to trzeba się normalnie schylać by efektywnie zamiatać, i to przy najdłuższym ustawieniu kijka.

Mam nadzieję, że twórca modelu weźmie pod uwagę ww. kwestie. Jak mi się jeszcze coś nasunie na myśl to napiszę. Pozdrófka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucjanl , jesli miales juz inne piszczalki to masz ogolne pojecie o sprzecie [ ale sie zrymowalo ] , moim zdaniem jesli wydajesz kase [ wieksza lub mniejsza - zalezy ile sie ma ] , to ja na Twoim miejscu podjechalbym do producenta/sklepu i poprosil o mozliwosc przetestowania przed zakupem . Mysle , ze dla producenta to zaden problem a i okazja do reklamy bo np. moglbys podzielic sie swoimi wrazeniami , albo popytaj na forum moze ktos korzystajacy z tego sprzetu mieszka w Twojej okolicy i bedziesz mial mozliwosc sprawdzenia .

Ps. w wielu wypowiedziach pojawiaja sie informacje o problemach z zasilaniem .

B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Będziemy pracować w przyszłości nad zasilaniem akumulatorowym ładowanym ładowarkami - mało wygodna wymiana baterii odpadnie.
2. W przyszłości będą dłuższe rurki czarne przy sondzie.
3. W przyszłości będą większe śruby przy sondzie.
4. Wszystkie wykrywacze statyczne reagują na słońce. Polecam zmniejszyć czułość lub przejść w tryb dynamiczny.

Dziękujemy za cenne uwagi pozwalające produkować wykrywacze dopasowane do Państwa potrzeb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Witam, z góry sorry za głupie pytanie ale nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Czy śmigając prospector I na trybie dynamicznym i po usłyszeniu sygnału przełączając na tryb statyczny z dyskryminacją, mamy taki sam rezultat poszukiwań jak prospectorem II szukając cały czas na trybie dynamicznym z dyskryminacją, tyle że P I musimy od czasu do czasu przełączyć się na tryb statyczny?

Czy jest jeszcze jakaś różnica między tymi dwoma wykrywaczami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź dla lechuprg. P2 w stosunku do P ma dodatkowo dyskryminację dla pracy dynamicznej.
Do kol. B..., tak w kwestii ścisłości - uzupełniam: wszystkie w tej klasie cenowej :)
Są już dłuższe rurki czarne przy sondzie we wszystkich naszych wykrywaczach.
Pracujemy w dalszym ciągu nad zasilaniem akumulatorowym - będzie to Prospector 3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
@ ralf78 napisał: Pokrętło do przykręcania cewki jest za małe - to mikroskopijne i nie praktycznie rozwiązanie. Powinno być ono na tyle duże by mocno uchwycić je palcami i uzyskać w ten sposób mocne skręcenie cewki a potem łatwe jej odkręcenie[...]

@ armand odpowiedział: W przyszłości będą większe śruby przy sondzie.

No niestety, mam w łapach Prospectora 3 i śrubeczka ta sama. Armandzie musisz tam jakiegoś większego motylka" zapodać bo teraz zakręcanie, a potem odkręcanie to zmora. Jest tam dość miejsca na wstawienie czegokolwiek większego i chwytliwszego.

Pozdrawiam


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora tyfus 18:53 06-11-2013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Byłem, na szczęście posiadaczem Armand Prospector 2 i absolutnie nie polecam i wręcz odradzam ten wykrywacz
Nie jest wart ani jednej złotówki a dlaczego? więc tak
strojenie do gruntu nic nie daje wykrywacz wzbudza się bez przyczyny stroiłem na wszystkie sposoby i nic tylko człowiek się wk... nic więcej
żeby znalazł monetę to musi ona leżeć płasko i na głębokości 5cm kolega z garrettem 250 obok co chwila czesał monety a ja nic jak miał sygnał to podchodziłem i badałem w tym miejscu gdzie garrett dawał sygnał i armand milczał. Próbowałem wszystkich ustawień i dysk i czułości pracy stat i dyn po prostu masakra ten wykrywacz nadaje się jedynie do złomu zaznaczam dużego i ewentualnie zakrętki od wódki bądź folia alu
Jak można wciskać ludziom takie gówno za ponad 1000zł
Nie kupujcie tego wykrywacza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieknie to opisales. i ja zmarnowalem 1100 zl na prospectora 3. w terenie tragedia. poprostu zenada. sprzedawanie takiego dziadostwa po takiej cenie to zerowanie na ludzkiej niewiedzy i fakcie ze zadne parametry nie okreslaja mozliwosci wykrywaczy. wystarczy wmawiac ze jest dobry i ludzie kupuja. niestety nigdy wczesniej nie zmarnowalem az tak duzej sumy pieniedzy.

ale jest troche humoru w tym wszystkim. teraz jak czytam kolejne opinie ludzi o armandach to buzia mi sie usmiecha :)
a najbardziej smialem sie ogladajac filmik testowy producenta o dominatorze (sama nazwa w zestawieniu z osiagami brzmi jak kpina z uzytkownika :) no wiec na filmiku widac jak wykonuje ruch reka nad przedmiotem praktycznie obniza cewke prawie do ziemi a potem oddala. albo ze odrzuca male kolory... no dziala odrzuca wszystko... hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie