Skocz do zawartości

Aleja bukowa


Daniel123

Rekomendowane odpowiedzi

Zabytkowa aleja bukowa:

Przy drodze Koszalin - Polanów, między miejscowościami Nacław i Jacinki, znajduje się jedyny tego typu pomnik przyrody w Polsce - 200-letnia zabytkowa aleja bukowa. Malownicza aleja na przestrzeni ok. 7 km. gromadzi ponad 400 starych buków tworzących niesamowity, żywy tunel zmieniający swój wygląd w zależności od pory dnia i roku."

Tyle znalazłem w ecie" wie ktoś więcej o ALEI BUKOWEJ"
na trasie Koszalin--Polanów??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co na to aleja bukowa w takim samym wieku w miejscowości Radomin (kujawsko-pomorskie).

Uwielbiam takie kłamliwe, chełpliwe wiadomości, bez solidnego zaplecza merytorycznego.


Sam mieszkałem długi czas we wsi, której obecny stan osobowy wynosi 4 (cztery) osoby i jakoś nikt nie przyjechał z telewizji proklamować najmniejszą wieś w Polsce.

Na koniec dodam, że takich alei, o różnej długości, jest więcej, niektóre jednak trzeba powoli usuwać, bo zagrażają kierowcom niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka: Jedną z największych atrakcji przyrodniczych okolic Osieczka (woj. kuj-pom)jest zabytkowa aleja igliczni trójcieniowej na poboczach drogi z Brudzaw przez Osieczek do Wąbrzeźna. Jest to największe na terenie województwa kujawsko-pomorskiego skupisko 121 drzew tego gatunku. Drzewa pochodzą z Ameryki Północnej i w polskich warunkach osiągają wysokość do 25 m.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nephilimer- iektóre jednak trzeba powoli usuwać, bo zagrażają kierowcom niestety."

Nie jest na szczęście zawodowym kierowcą, ale troszkę kilometrów już zrobiłem ( tfu tfu ).
I ręce mi opadają, gdy na zDolnym Śląsku ( choćby ) widzę wycinanie pięknych drzew, tylko dlatego że pijany Kazek przeskoczył rów i się z drzewem spotkał, albo dlatego że golf ( którym babcia w RFN tylko do kościoła jeździła ) przy wyprzedzaniu na trzeciego się wokół takiego drzewa owinął...

To ludzie walą w drzewa, a nie drzewa atakują z zaskoczenia kierowców.

Oczywiście- można wylać asfaltem pięć pasów a i wybetonowane pobocze na 10 metrów szerokości zrobić...



PS Dziwnym trafem większość dobrego, twardego drewna kończy w kominkach gminnych oficjeli.

* Kazek, golf i babcia są tylko, bez obrazy, przykładami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o wycinanie drzew, bo w nie kierowcy walą. W Radominie po analizie dendrologicznej wyszło, że buki mają po 300 lat - w takim wieku niestety twarda buczyna ma tendencje do sypania gałęziami po drodze przy silnym wietrze. Do tego dochodzi zagrożenie dla tranzytu (ciężarówki przy wymijaniu uderzały w konary).

Niestety o takich miejscach się nie mówi (stąd chociażby JEDYNA w Polsce aleja z pierwszego postu). Gminne przetargi na wycinanie przydrożnych drzew to już sprawa wręcz legendarna w naszych stronach:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze alkohol i nie zawsze prędkośc,ale są przypadki...mojego znajomego np.zgubiła praca w godzinach nocnych.Po prostu zasną i zamiast obudzic się na polu w błocie,nie obudził się bo na drodze stanęła mu jedyna na tym odcinku Topola.
Nie była to nawet aleja.Tylko jedna jedyna Topola.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie