Jump to content
  • 0

Fragment pocisku ?

zainak

Question

22 answers to this question

Recommended Posts

Z całą pewnością pocisk odłamkowy. Na podstawie zdjęć nr.5,6
wnioskuję kaliber ok. 75 mm ( z poprawką + - kilkunasto %).
Jedyną szansą identyfikacji tego większego odłamka jest przeliczenie ilości zwojów gwintu. Bardzo długie szukanie w materiałach źródłowych. Powodzenia i Wszystkim szczęśliwego nowego roku.

vis za taką wypowiedz jak Twoja pewnie już bym został nominowany do nagrody złotego wafla w dziedzinie kasztanienia.

Co do fanta, jak koledze sie nie przyda to sprzeda ze złomem na skupie i zawsze cos tam $ wpadnie. Po co śmiecić 2 raz las.

Myślę że to pocisk do rażenia ludzi.
Raczej nie burzący ani nie zapalający...
Poskrob trochę czy pod rdzą nie ma białawych lub niebieskawych pozostałości materiału wybuchowego.
Też dziwnie popękany, może wybuch w niekontrolowany sposób...

Vis to się za bardzo nakręca chyba. Jak ktoś znajduję takie coś np. na swojej posesji albo jest jeszcze żółtodziobem to się jasne że się podnieca każdym złomem, który wykopie. Wtedy wszystko wydaje się interesujące. Zrozumiałe jak starzy wyjadacze traktują takie sprawy z przymrużeniem oka ale NIECH NIE ZAPOMINA WÓŁ JAK CIELĘCIEM BYŁ :)
No wiadomo że jest też aspekt zaśmiecania forum niepotrzebnymi informacjami, ale to już inna kwestia.
Pzdr

Zbieranie takiego czegoś jest przejawem skrajnej desperacji kopiącego i może wywołać tylko uśmiech politowania towarzyszy od łopaty.
To też dla własnego zdrowia polecam wyrzucić to w las i zająć się niezwłocznie wspieraniem rodzimego przemysłu monopolowego.

Pozdro.

W sumie to zakładając wątek źle określiłem się co do oczekiwanej odpowiedzi. Miałem wątpliwości w jaki sposób te odłamki uzyskały taki kształt a nie inny.
Przepraszam za zamieszanie. I rzeczywiście wersję Ave Danzig-a przyjmuję za najbardziej no i jedyną prawdopodobną.

Dziękuję i pozdrawiam.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information