Skocz do zawartości
  • 0

Mundur ze zdjęcia


achtel75

Pytanie

Witam!!

Poproszę o identyfikację munduru mojego pradziadka ze zdjęcia obok. Okres prawdopodobnie I Wojny Światowej (lub przed nią). Wg przekazów rodzinnych pradziadek zmarł w roku 1931 i był w tym czasie już dość sędziwym mężczyzną. Co to za kraj (Niemcy czy Austro-Węgry?), rodzaj wojsk, stopień?

Drugie pytanie, czy mając jedynie imię i nazwisko istnieją jakieś szanse na odnalezienie pradziadka na jakichkolwiek listach (poborowych, itp.) z tamtego okresu? Dodam, iż identyfikacja związana jest badaniami genealogicznymi mojej rodziny, które prowadzę od kilku miesięcy.

Z góry ślicznie dziękuję za jakiekolwiek sugestie!

Pozdrawiam,
Achtel75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

po przegladnięciu kilkunastu zdjęć (aukcji) z mundurami na Allegro i niemieckim Ebay'u nie mogę do żadnej z nich dopasować tego munduru, z powodu tego że na przedniej części barku" są takie zaszewki, które w żadnym z prezentowanych mundurów nie występują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamra wygląda na standardową pruską M-95. Zastanawiają mnie patki, bo obszyte kołnierze nie były powszechnym zjawiskiem w pruskiej armii. 23 Infanterie Regiment?

Tu znajdziesz klamrę:
http://static.myvimu.com/photo/62/73162_m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie