rotsen5 Napisano 17 Grudzień 2011 Autor Napisano 17 Grudzień 2011 Mam pytanie żeby mnie ktoś oświecił o różnicę między dwoma wykrywaczami Whites Spectra VX3TM tańszy i Whites V3ITM droższy . Obydwa pracują na tych samych częstotliwościach 2,5kHz 7,5kHz 22,5 kHz , ten droższy ma chyba z trzy programy więcej fabryczne na poszukiwania i inne dodatki które nie muszą być potrzebne i nie zawsze odzwierciedlają rzeczywistość , która leży w ziemi. Jak by miał ktoś kasę to który by wybrał ,,czasami lepiej bezsensownie nie przepłacać,, Jeżeli ten temat był poruszany to proszę o nakierowanie mnie z góry dziękuję.
rotsen5 Napisano 18 Grudzień 2011 Autor Napisano 18 Grudzień 2011 Dzięki serdeczne reglass , zaraz wchodzę na stronę producenta Whites , przyzwyczaiłem się do swojego GTP1350 ale niech teraz się kto inny nim cieszy , pozdrawiam.
rotsen5 Napisano 18 Grudzień 2011 Autor Napisano 18 Grudzień 2011 Jeszcze małe pytanko do posiadaczy Spectry V3i , czy jest trudna obsługa tego sprzętu bo z tego co poczytałem o nim nie jest to takie proste (prawie jak myśliwiec F2) albo mi się wydaje.
Brzęczyszczykiewicz Napisano 18 Grudzień 2011 Napisano 18 Grudzień 2011 Wydaje mi się, że powinieneś spróbować najpierw XLT, w ostateczności DFX, które występują na Allegro w cenie, powiedzmy akceptowalnej", i wypróbować swoje siły najpierw na nich. Żeby sobie oszczędzić kosztów, ewentualnego stresu i rozczarowań przy v3, i móc wyjść poza fabryczne nastawy. na takim zakupie nie stracisz wiele albo wcale w razie porażki, a na v3 bez jednej ryski stracisz 1000 zł minimum, bo wielu jest takich, którzy się przecenili ;)
pacian Napisano 18 Grudzień 2011 Napisano 18 Grudzień 2011 Jak juz płacić to V3I zawsze na forum ktos ci podpowie co nie co.
rotsen5 Napisano 18 Grudzień 2011 Autor Napisano 18 Grudzień 2011 Dzięki Brzęczyszczykiewicz a jakiś opis ich działania gdzie mógłbym przeczytać .
Brzęczyszczykiewicz Napisano 18 Grudzień 2011 Napisano 18 Grudzień 2011 Po polsku to chyba nigdzie. Po angielsku - pobierz instrukcję ze strony producenta. Są wszystkie i ZA DARMO ;)
emisoo Napisano 18 Grudzień 2011 Napisano 18 Grudzień 2011 Polską instrukcje i fachowe porady dostaniesz u ProsCana
rotsen5 Napisano 18 Grudzień 2011 Autor Napisano 18 Grudzień 2011 Dzięki serdecznie wszystkim za pomoc , ale jeszcze pytanie już ostatnie czy istnieje wykrywka w której można regulować częstotliwość pracy np. 1kHz do 100kHz - dzisiaj idę szukać meteorytów a jutro srebra itp...
reglass Napisano 18 Grudzień 2011 Napisano 18 Grudzień 2011 White's V3i to bardzo trudny wykrywacz. Opanowanie go do poziomu że coś znajdujemy nie jest trudne.. Ale już wyciągniecie z tej maszyny wszystkich soków jest bardzo trudne. Dużo ludzi się poddaje bo nie daje rady i sprzedaje. Jeżeli faktycznie czujesz że sobie nie poradzisz zwróć uwagę na V3X. Jeżeli będę już gotowy dam na fora trochę informacji na temat V3i tak samo programy etc. W obecnej chwili pracuje cały czas z V3i robię notatki etc. Nie wiem za ile będą gotów powiedzieć że znam V3i jak własną kieszeń. Testy nie są robione na sucho i V3i ma cały czas konkurencje opowych" maszyn. W obecnej chwili mogę zdradzić tylko tyle że V3i ma olbrzymi potencjał do znajdowania fantów. :))
reglass Napisano 18 Grudzień 2011 Napisano 18 Grudzień 2011 W tym tygodniu znajdziemy kilka meteorytów. W następnym kilka samorodków a jeszcze później srebro! Nie wybiegasz za bardzo w przyszłość ? :))V3i/V3X Moim zdaniem ma optymalną regulację częstotliwości. Nie ma wykrywacza w którym można regulować częstotliwość w zakresie 1-100kHz. W zakresie który ma V3i znajdziesz wszystko co wymieniłeś.
rotsen5 Napisano 18 Grudzień 2011 Autor Napisano 18 Grudzień 2011 Dzięki , jak to dobrze że takie Forum istnieje i tworzą je ludzie którzy posiadają wiedzę nie tylko dla siebie, pozdrawiam.
konigsberg Napisano 18 Grudzień 2011 Napisano 18 Grudzień 2011 Szczerze powiem , ze od ponad dwóch lat jestem posiadaczem akurat Vision'a , ale to to samo co V3I i mi najbardziej podobają się w nim... słuchawki bezprzewodowe( dlatego wybierz wersję V3I) . Wykrywacz bardzo ciężki( w obsłudze), ze względu na stopień skomplikowania byłem z nim w terenie może 3 razy! W stosunku do nieśmiertelnego 6000 czy XL, to chyba jednak nie to.. Twórcy detektora chyba zapomnieli , że jest to sprzęt głownie hobbystyczny i mało kto ma czas, aby poświęcić miesiąc( być może dłużej) na zaznajominie się z nim.. Ostatecznie ,żeby nieco podnieść osiągi na kolor z White'sa XL Pro co jakiś czas przesiadam się na Rutus'a Argo.Pozdrawiam
Brzęczyszczykiewicz Napisano 18 Grudzień 2011 Napisano 18 Grudzień 2011 Obawiam się, że jest tylko jedna osoba na świecie, ewentualnie 2-3, które mogą i kiedykolwiek będą mogły powiedzieć, że znają taki wykrywacz jak v3 świetnie, wręcz na wylot. Są to jego konstruktorzy, którzy pisali kod. Dokładnie wszystko, w zasadzie każdy kto ma odpowiednią wiedzę, jest w stanie powiedzieć tylko o sprzęcie analogowym, ponieważ schemat elektryczny jest łatwo poznawalny. Tam gdzie w grę wchodzi nieoczywisty złożony algorytm, nie ma możliwości, żeby poznać wszystkie jego tajniki i niuanse. Można się tylko z grubsza zorientować, dysponując odpowiednim bagażem wiedzy i praktyki, jaka jest jego filozofia działania.Do sprawnego posługiwania się v3 powinna wystarczyć normalna praktyka i znajomość instrukcji obsługi na wylot. Ta instrukcja, o ile mi wiadomo, może być probierzem gotowości użytkownika do obsługi v3. Kto nie pojmie całej instrukcji i wszystkich opisanych w niej niuansów, nie jest gotowy.
Brzęczyszczykiewicz Napisano 18 Grudzień 2011 Napisano 18 Grudzień 2011 Rotsen, jeśli chodzi o Whitesy i inne wykrywacze dla użytkowników o powiedzmy mniej pospolitych zarówno możliwościach i oczekiwaniach", to ZDECYDOWANIE lepiej poszukać informacji gdzie indziej. Niestety nie mogę napisać gdzie, bo egulamin zabrania" :)))
rotsen5 Napisano 18 Grudzień 2011 Autor Napisano 18 Grudzień 2011 Jak chcesz mi pomóc Brzęczyszczykiewicz to znajdziesz mój adres gmal na mapie poznajmy się woj. Świętokrzyskie - Ostrowiec Św.
Brzęczyszczykiewicz Napisano 18 Grudzień 2011 Napisano 18 Grudzień 2011 Jestem przekonany, że jesteś w stanie sobie pomóc sam ;) Wpisz w wyszukiwarkę, i znajdziesz.
pytajnick Napisano 19 Grudzień 2011 Napisano 19 Grudzień 2011 Instrukcja do Spectry jest napisana bardzo ogólnikowo i niestety moze tylko dać bardzo pobierzną wiedzę o tym wykrywaczu i jego mozliwosciach.I nie mówię tutaj o polskiej wersji która jest tylko tłumaczeniem oryginalnej Whitesa . Żeby tak naprawdę zrozumieć ten sprzęt trzeba czerpać z doświadczenia użytkowników na zagranicznych forach , samemu zdobywać doświadczenie w terenie oraz MYŚLEĆ co się robi .Miejmy nadzieję że Jeff Foster w jakimś bardziej bliższym niż dalszym czasookresie wyda obiecaną książkę na temat Spectry V3 bo pracuje nad nią już 3 rok :)Generalnie sprzęt ten jest wyzwaniem dla własciciela ale nie ma się co zniechęcac bo jeśli ma się odrobinę samozaparcia włożony trud zwróci się po stokroć :))
balyk Napisano 8 Marzec 2012 Napisano 8 Marzec 2012 czytam te komentarze i jestem pewny,że większość jest pisana przez ludzi którzy nie używali spectry. Używam jej od 4 miesięcy, wcześniej miałem xlt (5 lat)i różnica w zasięgach i możliwościach identyfikacji jest jakieś 30% większa. Szczególnie ta przewaga jest widoczna w zaśmieconym terenie bo zasięg ma podobny ale głębsze cele w smieciach xlt odrzuci jako nieatrakcyjne. problemem jest na pewno prądożerność ciągle muszę mieć zapas baterii. chodze na 3 częstotliościach jednocześnie, mam tyle informacji o celu jak w żadnym innym wykrywaczu który widziałem. Moze w lesie gdzie jest mało sygnałów ta przewaga nie wiele znaczy ale na smietnikach- ruinach potrafi zaskoczyć bardzo milo. pozdrawiam użytkowników Spectry :)
VanWorden Napisano 8 Marzec 2012 Napisano 8 Marzec 2012 rotsen5 - jeśli jeszcze nie zdobyłeś instrukcji to spróbuj zacząć od tego:htttp://www.thesaurus.com.pl/gazeta/numer4/poradnikTerenowy.htmlTo powinno dać Ci wyobrażenie o ilości funkcji i stopniu skomplikowania tego wykrywacza. To bezsprzecznie niesamowity sprzęt i jego jedynymi minusami są tylko ergonomia i prądożerność. Też jestem zdania, że powinieneś zacząć od XLT żeby stwierdzić czy taka maszyna będzie Ci odpowiadać.PozdrawiamVW
VanWorden Napisano 8 Marzec 2012 Napisano 8 Marzec 2012 Przepraszam, źle wpisałem adres:http://www.thesaurus.com.pl/gazeta/numer4/poradnikTerenowy.html
IdeL Napisano 8 Marzec 2012 Napisano 8 Marzec 2012 Balyk sprecyzuj to co napisałeś, bo moim zdaniem brzmi to jakoś niedorzecznie....różnica w ZASIĘGACH i możliwościach jest jakieś 30% większa. Szczególnie ta różnica jest widoczna w...... bo ZASIĘG ma podobny, ale głębsze cele ......Nie sądzisz, że jest to klasyczne masło maślane?Do tego jaki masz punkt odniesienia do oceny procentowej? Na jakich nastawach chodziłeś z XLT? Bo jeśli na PreampGain=1 i DC Sense = 60, to nawet ACE250 lepiej pociągnie.PS. Ja nie krzyczę, ale nie wiedziałem jak wyodrębnić te zasięgi".PozdroofkiIdeL
balyk Napisano 9 Marzec 2012 Napisano 9 Marzec 2012 xlt chodziłem na programie z preampem 10 i mixed mode. 1. cewka dd teoretycznie ma podobny zasięg (na plus dla dd) ale w praktyce bije szerzej przez co mamy wiecej sygnałów (mniej omijamy). 2. jeżeli xlt identyfikuje cel głęboki na granicy zasięgu to ma tendencję do jego dyskryminowania- śmieci typu gwoździe i rdza inne grobiazgi potrafia skutecznie zblokowac taki sygnal dla xlt; gdy dla spectry to nie problem, dodatkowo mając 3 częstotliwości potrafie ocenić jakiego to typu przedmiot (metal) + cyngiel w przód na wykresie widze przyblizony rozmiar i charakterystykę na wykresie. Na podstawię takich testów i porównań twierdzę że jest o jakies 30 % skuteczniejszy. (podkreślam w zaśmieconym terenie!) ps. bo tam gdzie nic nie ma, to nie ma różnicy z czym się chodzi :)
IdeL Napisano 9 Marzec 2012 Napisano 9 Marzec 2012 Wybacz, ale tego Preampa jesteś pewien?10 to strasznie wysoko jak na XLT. Praktyczne XLT zaczyna mocno pływać już przy 4. Pracowałeś na obniżonym poziomie sygnału nadajnika?Powiem szczerze, że raz w życiu widziałem XLT, którego dało się podkręcić na preamp 8 - 9 przy dużej czułości DC. Detektor został specjalnie pogrzebany" przeze mnie w tym celu, w układzie wzmacniacza wstępnego i filtrach. Normalny XLT na tak wysokiej nastawie z mixem nie pójdzie. No chyba, że przy jakimś minimalnym DC sense (tego nie sprawdzałem).Inna rzecz, że zmiana punktów pracy miała wymiar psychologiczny - po prostu facet, który cały czas biegał z Eagle Spectrum po zmianie sprzętu nie potrafił się mentalnie przestawić z nastaw typu PreampGain=15, DC Sense=78, na tak niskie nastawy w XLT. Trochę udało się go też wyciągnąć w stosunku do standardu jeśli chodzi o czułość, ale bez szału. Chciałbym zobaczyć Twojego XLTeka :>Z tym maskowaniem też trochę dziwnie. Jeśli chodzi o kwestie identyfikacji i słabych sygnałów, i jeśli dobrze Ciebie zrozumiałem to wydaje mi się, że miałeś po prostu słabo ustawioną dyskryminację, a być może inne parametry..To, że Spectra będzie inaczej (i na innych nastawach) działać niż XLT to nawet nie śmiem wątpić. Ale bardzo interesuje mnie odniesienie efektów do XLT. Sądzę, że gdybym miał przyjemność poustawiać Twojego XLT'eka po swojemu, efekty w stosunku do Spectry nie różniłyby się tak bardzo jak u Ciebie.PozdroofkiIdeL
balyk Napisano 9 Marzec 2012 Napisano 9 Marzec 2012 khmm.. facet wyluzuj i nie miej bliźniego swego za głupiego... :]ps. amen
Rekomendowane odpowiedzi
Temat został przeniesiony do archiwum
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.