Skocz do zawartości

Cewka Nel-Trnado X-terra 705-pierwsze wrażenia


ks63B

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatam
Wpadły mi jakieś fundusze rozrywkowe, więc postanowiłem dozbroić moją x- terrę w Nela-tornado.
Powiem szczrze,że jestem pod wrażeniem tej cewki.Na miejscach przechodzonych już z cewką DD 7,5 wyszło jeszcze parę monetek.Po dwóch dniach chodzenia po pięć godzin dziennie ,bicebs trochę boli, a nie jestem mikrusem ( 196 cm i 105kg wagi ). Wykrywa na początku sprawiała trochę niestabilnej,ale po odpowiednim dostrojenu , wszystko było OK,choć na chodzeniu na maXa czułości, chyba nie do ogarnięcia - tyle fałszywych sygnałów.
Ogólnie oceniam ją trochę, głębszą od standartowej DD 7,5 no i większe pole przemiatania co się wiąże z szybszym przeszukaniem terenu.
pozdrawiam/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xterra ma stosunkowo niewielką dynamikę co oznaczą, że jeśli jakaś sonda będzie zrobiona" na dużo czulszą od standardowej (więcej zwojów odbiorczych albo - jeszcze łatwiej - większe wzmocnienie preampa w sondzie, czyli żadna sztuka), to jednocześnie będzie znacznie łatwiej wchodzić w stan przesterowania (overload) na większych śmieciach, czyli zawodzić na terenach bardziej uczęszczanych. Nie ma innej opcji!

A jak z wagą tej sondy ukraińskiej? Ile gramów masy konkretnie ma to wielkie bydlę?

P.S
Emiso, Obić"! Teraz już przedszkolaki czytają fora. Daj przykład, nie sprowadzaj do poziomu... I nie udowadniaj zasięgów idiotycznymi filmikami z testów w powietrzu, bo jak sadzę ks63 pisze o rzeczywistych efektywnych zasięgach w gruncie, a nie powietrznych bzdetach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty możesz brzeczek wiedzieć o przesterowaniu zastanów sie co ty wypisujesz Cuda-wianki panie! A gdzie jeszcze woodoo? nie poniżaj sie do końca .
testów profesjonalnych jest full
tamte to są prywatne
http://video.yandex.ru/users/mdet/view/46
http://www.youtube.com/watch?v=d3GtwDImT0M&feature=player_embedded
poczytaj sobie specyfikacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, kolejny test ruskich tłuków zrobiony na otwartym dole. PROFESJONALIŚCI :)))

Podaj stronę www ze specyfikacją, bo google nie chce ujawnić producenta. Pokazuje tylko pośredników, którzy sprzedają jełopom, dla których masa jest irracjonalnym pojęciem z kosmosu :)

Sygnalizacji przesterowania na wyświetlaczu xterry nie widział nigdy? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie ustawek to sobie nie rubcie to nie mecz "-emisoo,zajrzyj do słownika ortograficznego to raz,a po drugie ustawki nie są na meczach,wręcz przeciwnie :)

A wracając do tematu...
Chciałem kupić tą cewkę,ale nie warto za tyle kasy,wgłębiając się w temat.
emisoo
Co Ty taki bezkrytyczny jesteś odnośnie tej cewki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Kolega koleś czasem nie udowodnił już swoim filmikiem jak ta cewka się spisuje w terenie w wątku o euro ace?

Ja w każdym razie jestem pod wrażeniem i jak zakupię wreszcie piszczałkę z pewnością poważnie rozważę dopalenie" jej Nelem. Ale to już chyba w nowym sezonie :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emiso a skąd Ty wiesz, ile moja wydmuszka" waży, skoro nawet ja sam jeszcze nie wiem? :)))) Bredzisz i bełkoczesz jak zwykle...
590g sonda składająca się głównie z powietrza... super. 150g więcej niż koncentryk minelaba. Co z tego że mniejszy? - staw łokciowy ma się tylko jeden. Przy 600g sondzie efekt kotwicy" gwarantowany.

Za to sonda ig" - 900g. No, to już jest produkt dla ludzi, którzy lubią płakać z bólu :) Producent powinien do niej oferować w standardzie plastikowe płozy, albo kółka :) Trzeba naprawdę mieć wyobraźnię wołu, żeby sobie taką sondę zamówić do wykrywacza który został pomyślany jako bardzo lekki, bez żadnej fabrycznej opcji odciążenia stawów.

Trend jest taki, ze następna wersja ukraińskich sond to będzie konstrukcja ramowa jak do pi, do noszenia we dwóch :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiłem panowie ...wrażENIA
z dziszejszego dnia, nie mogłem poświęcić więcej czasu, więc wyskoczyłem w mój sadek wiśniowy koło domu.
Byłem dosłownie pół godzinki,wynik dwa Prl-e i sreberko 10 roszy pols.z 31.,ale z tym sreberkiem były największe jaja bo,już szedłem do domu i nagle sygnał ,,,taki skaczący -2,-4,potem 8,12,14 i tak na przemian ,mówię wykopię co tam ostatni sygnał dzisiaj".
Po wbiciu sztycha i wyrzuceniu kępy ziemi ,sygnałów było już dwa i to odzielnych/ jeden na -6 -kawałek zardzewiałego gwoździa/ drugi na- 18 -właśnie to sreberko!
A jaki z tego morał ?
KOPAĆ ,kopać jeszcze raz kopać!!
pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ks63B- to przy meteorytach dopiero jest szaleństwo! :) Wskaźnik pokazuje dosłownie wszystko z wyjątkiem skrajnego żelaza i ciężko się zorientować.

Kopać, kopać, szczególnie te sygnały wariujące" - całkowicie się z Tobą zgadzam.
Ciekaw jestem właśnie jak sobie Nel radzi z meteorytami? Miał ktoś doświadczenia? Czy to tylko ja taki zbok na kamyczki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Nie wiem jak nel sobie radzi z meteorytami, choć ostatnio wykopełm jakiś taki czarny kamyk ,dający sygnał na -,+" i przyciągająćy dobrze magnez ,ale to chyba żużel.

Z tymi akumulatorkami jest dziwna sprawa ,otóż wcześniej chodziłem na bateriach i wykrywka zdaje się jakby była stabilniejsza,na akumulatorkach jest troszkę niestabila, więcej fałszywyvh sygnałów( a może trafiłem na bardziej zmineralizowaną glebę ?)
A jak z wyładowywaniem ich ,nie zauważyłem aby się szybciej rozładowywały.
pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nel nie jest zadnym gralem, nie ma się co podniecac, wiekszosc rosyjskich filmików to ściema. Kupilem nela do etraca, zasięg jest identyczny co w cewce producenta (popularnym pajączku). Plus : wiekszy obszar omiatania, minusy 2 to ciężar oraz to że musisz mieć pinpointera do lokalizacji drobnych przedmiotów.

Jesli ktoś chce kupić za połowe ceny nela do etraca/explorera to zapraszam do mnie na priv, ja już jej nie potrzebuje. Tyle ze odbior w wawie bo nie bawie sie w poczty :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, to kupując sondy ukraińskie na Allegro, koniecznie żądajcie paragonu lub faktury VAT. Każdy kto importuje towar spoza UE musi zapłacić VAT od importu oraz potem podatek od sprzedaży. Poza tym towar musi mieć oznaczenie CE poparte Deklaracją Zgodności i nie może naruszać patentów obowiązujących w Polsce. Nawet umieszczenie logo obcej firmy na własnej stronie, nawet w celach informacyjnych" wymaga zgody właściciela znaku. Na Allegro zaczęli się pojawiać specjaliści" od handlowania NEL, ale ani w opisie aukcji ani na stronie o mnie", ani w zakładkach Allegro (dane firmy") nie ma słowa o danych firmy, regonie i NIP. Wszystko wskazuje, że to są oszuści skarbowi i po wykonaniu kilku transakcji tego samego typu zostaną namierzeni przez skarbówkę, i będzie po nich. Poza tym kupowanie bez rachunku wiąże się z brakiem gwarancji, bo tylko legalny dowód zakupu wymusza gwarancję na sprzedawcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie