Skocz do zawartości

2 Marki 1901 A Ernst I oryginał?


krank

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma możliwości sprawdzenia wagi ?
Średnica się zgadza, powinno być 28mm, natomiast waga powinna wynosić 11,1110g :). Srebro 900. Nie wiem czemu, ale nie podoba mi się awers, szczególnie profil Pana E :).
Czy w ręku czuć" wagę? Zadam takie glupie pytanie : Magnesem była sprawdzana ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką zasade - jak za długo gada się o orginalności danej monety to jest ona niepewna i trzeba sobie ją darować :) Nie wiem jak Wy ale ja taką zasade stosuje.
Co do tej marki, porównajcie sobie awers z tą z linku (szczególnie twarz)są różnice, zresztą to już chyba każdy zauważył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ekspertem nie jestem ale mi ta moneta trochę podpada tj,
- wąsy porównajcie z oryginałem
- podbródek
- kark na oryginale trochę kanciaty, u Ciebie łagodny
- zakończenie szyji
- broda u Ciebie zarost ciągnie się do ucha,na oryginale kończy się przed uchem .

Według katalogu Grosser Deutscher Munzkatalog 2010 moneta ta wybita została w 50000 nakładzie.
Rant ząbkowany.
Cena 340 euro stan 3
-430 euro stan 2
-850 euro stan 1
Cena katalogowa z 2010 r
Ja bym jej nie kupił.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niestety fals za duzo szczegolow sie nie zgadza literka A w orginale dolne kocowki literki wychodza rowno na kropeczki przy brzegu monety, przy falsie nie.Niestety mozna sie nadziac brat kupil mi szesc duzych sreberek nie za bardzo sie zna na monetkach wygladaly naprawde ladnie nawet porownawczo ze zdjec, niestety wagowo dupa,byly powlekane srebrem i tyle ze sreberek pozrawiam GALIENUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno nie popaść w paranoję, jak się trochę poczyta o zdolnych skośnookich

http://allegro.pl/phorum/read.php?f=274&i=192020&t=192020

W grę wchodzą takie niuanse, że bez naprawdę dobrego i dużego zdjęcia trudno na 100% wyrokować. A i jeszcze pomagają fora, zainteresowani epoką znajdą opisy falsyfikatów aktualizowane na bieżąco.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie