Jump to content

1/2 grossus.reg.pol.G 1765

soprano74

Recommended Posts

Witam Diago!Tak,od wczoraj o niej myślę i nawet trochę poszperałem,nakład faktycznie nieznany,traktowana jako moneta próbna.Cieszy mnie ogromnie,tymbardziej,że stan przyzwoity.Mam jeszcze solidka też chyba z tego roku,przy czym muszę go doczyścić.Pozdrawiam!

Witam, prawdopodobieństwo, że jest to rok 1765 jest raczej bardzo niewielkie. Nakład musiał być symboliczny (początek produkcji, próbna?), bo rzadkość w kilku katalogach oscyluje wokół R8. Daj dobre zdjęcie. Popatrzymy. Pozdrawiam

Według „Katalogu monet polskich 1764-1864” Cz. Kamińskiego i E. Kopickiego, 1976 roku – jest to R8 (skan pochodzi z tej pozycji, strona 16)

Czyli 2-3 takie monetki:
http://www.nbportal.pl/pl/np/numizmatyka/vademecum-kolekcjonera/stan-zachowania/stopnie-rzadkosci

niech kolega da jakieś fotki

pozdro

Witam
Istnieją zdania że ciężko jest odróżnić mennicę Krakowską od Warszawskiej
Identyczne stemple mennicze, używane w obu mennicach (kra-kowskiej i warszawskiej) zarządzanych przez barona Gartenberga, a więc i podobne na nich znaki mennicze powodują, że nie umiemy dziś odróżnić, które miedziaki z lat 1765 - 1768 zostały wybite w Krakowie, a które w Warszawie.
Pytanie do znawców tematu co to oznacza dla omawianego tematu
Pozdrawiam

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information