Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

wilcz

Lubań1945-wypady

Recommended Posts

http://luzyce.info/luban/echa-przeszlosci-luban-45

Od 6 minuty ciekawa prelekcja Bogusława Wołoszańskiego.

Rzadki gość na lubańskich polach w lutym/marcu 1945r.- nakładka zimowa na gąski pojazdów z rodziny Pz III/IV.

Dzisiejsze znalezisko saperów: trzy rosyjskie pociski artyleryjskie kal.76 mm i cztery granaty ręczne.

Kawałek pancerza grubości 2 cm z resztką białej farby.Jaki pojazd to mógłby być? I wielka radość- moja pierwsza odznaka.

Po oczyszczeniu cieszyłem się już znacznie mniej.Swoją drogą co to robiło w środku lasu?

Miałem podobną sytuację z tą gwiazdką, tylko że moja była bez napisu szeryf, po prostu sama gwiazdka. Po wykopaniu z ziemii odrazu banan na twarzy, ze w końcu mam swoją pierwszą wpinkę z radzieckiej czapki... A jakie rozczarowanie mnie dopadło gdy zacząłem węszyć w necie i szukać i szukać. Co się okazało w środku mojej gwiazdki brakuje naklejki z szeryfem :) pamiątka ze straganów.

I strona wewnętrzna.Grubość wskazywałaby na jakiś transporter opancerzony lub działo samobieżne.Może ma ktoś jakieś skojarzenia?

Cóż to mógł być za pojazd?"
Może ma ktoś jakieś skojarzenia?"
ale nie wiem czy to coś wojskowego."
Solidne to, ale co to może być?"

słuchaj ... od takich pytań mamy odpowiedni dział - i nie jest to : Nasze odkrycia (bez identyfikacji)

Taki fragment pancerza trafił do skupu złomu,a w konsekwencji dalej do huty.
Grubość pancerza wynosiła ok.5-8cm, a waga 230kg.Wygląda na fragment wanny jakiegoś, nieznanego mi, pojazdu.

Witam Wilcz trafiasz naprawdę fajne fanty może te części zasiliły by Muzem Wojska Polskiego w Warszawie mam pytanie ? Może warto było by to zgłosić do Było nie mineło "

Witam Wilcz trafiasz naprawdę fajne fanty może te części zasiliły by Muzem Wojska Polskiego w Warszawie mam pytanie ? Może warto było by to zgłosić do Było nie mineło "

W było nie mineło najczesciej pokazywane są tereny oraz znaleziska zwiazane z historią naszego kraju .Jak powiedział kiedys prowadzący ten program-niemczyzną mam bardzo małe zainteresowanie-Bitwa o Lubań to tereny przedwojennej Rzeszy...

Części z sowieckiego myśliwca Jak-9.Pokrywa i wziernik pochochodzą z chłodnicy wody.

Kolejne resztki T-34/85 wydobyte przez drogowców w Henrykowie.Drobiazgi na płycie wieży, w tym magazynek do DP a w nim rozerwana amunicja.

• Create New...

Important Information