Jump to content

Rekonstrukcja Żmigród 2012- Rekonstrukcja Wrzesień39


Recommended Posts

Witam

Już dziś chciał bym wszystkich zaprosić na imprezę która przyjęła się pod nazwą „Bitwa Żmigrodzka”. W zeszłym roku plany pokrzyżowała nam inwestycja, czyli druga część renowacji żmigrodzkiego parku. Ale dzięki temu już teraz mamy świetną scenerię do organizacji tego typu imprezy.

Planowana jest jedna duża inscenizacja. Temat: „Epizod z obrony Warszawy w 1939r”.
Planowana liczba uczestników: max 100 osób, 50 po stronie polskiej, 50 po stronie niemieckiej.
Jako organizator zapewniam:
-wyżywienie,
-pirotechnikę,
-broń,
-nocleg,
-świetną zabawę.

Impreza odbędzie się 25-26 czerwca, przy czym inscenizacja odbędzie się w niedzielę. Sobota to piknik historyczny, czas do pokazania się w formie dioram.
Zapewniam, że plac boju będzie wiernie ucharakteryzowany. Już w piątek wieczorem powstanie barykada, przygotowane zostaną miejsca na dioramy, a teren „bitwy” usłany różnymi przedmiotami, przypominającymi nam że znajdujemy się na polu bitwy.

W tej edycji chcemy zadbać o jak największy realizm. Pojawiła się koncepcja, by diorama sił polskich funkcjonowała tak jak na polu bitwy, czyli nie jako osobne, wydzielone miejsca pod daną grupę. Np. stanowisko działka p.panc przy barykadzie, stanowiska CKM, sztab itp. Wszystko na placu około 50 na 50 m. Dodatkowo na dioramy mamy udostępnioną kilku poziomową basztę, która znajduje się w centrum pola bitwy. Znajdują się tam 3 pomieszczenia, w tym jedno puste, drugie charakteryzowane na apartament z lat świetności baszty, sala konferencyjna + taras baszty który można wykorzystać np. jako stanowisko p.lot.
Chcemy by ludzie zwiedzający dioramy, poczuli się tak jakby naprawdę cofnęli się w czasie.

Zachęcam również do spania i mieszkania w warunkach polowych (pałatka, jedno pomieszczenie w baszcie będzie udostępnione jako nocleg na kilkanaście osób), oraz przywożenia swoich „klimatycznych” namiotów. Oczywiście jeśli jakaś z grup nie posiada własnych namiotów, to my je zapewnimy, łącznie z łóżkami.

Już teraz otwieramy listę uczestników
Zgłoszenia proszę kierować na adres e-mail: zmigrod2012@wp.pl
Kontakt telefoniczny z organizatorem (Sztuk Tomasz): 603209417 (na telefony odpowiadam od 16)

Właściciele epokowych pojazdów oczywiście również proszeni są o złożenie swoich propozycji. Niestety pojazdy gąsienicowe nie są dopuszczone do inscenizacji.

Pozdrawiam
Sztuk Tomasz
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply
  • 4 weeks later...
Aktualna lista:

Strona niemiecka:


SRH Nordland
GRH 8 pułk piechoty legionów
PGRH Warta
SRH Wrzesień39
GRH Posen

Strona polska:

Drużyna tradycji 70 p.p
7 D.A.K
GR Salamandra
GRH 8 pułk piechoty legionów
SRH Policja Śląska
GRH 58 p.p
SRH Wrzesień39

Ogłaszam, że lista po stronie niemieckiej zostaje zamknięta.
Link to comment
Share on other sites

Ta impreza ma chyba już to do siebie że ciągle nam coś przeszkadza. Przypomnę:
-2010- katastrofa smoleńska, impreza przeniesiona
-2011- inwestycja na zamku, impreza odwołana
-2012- teraz to

Nie mam już siły do tego, będziemy wyjaśniać jak taka impreza ma się do tego przepisu, będę o wszystkim informował na bieżąco.
Link to comment
Share on other sites

Spokojnie Tomek, poczekajmy aż rozporządzenie stanie się prawem, a potem będziemy się martwic, może nie będzie to dotyczyc widowisk - inscenizacji, a firma wypożyczająca broń - posiadająca koncesję, będzie miała prawo ją przewozic, a zakaz będzie dotyczył indywidualnych posiadaczy broni. Należy byc czujnym, ale bez tragizowania.
Link to comment
Share on other sites

Luźno związane to bardzo eleganckie określenie, mój przyjaciel Hindus jak zawsze wyraża się dworsko ;) A dopiero wczoraj w radio pewien profesor filozofii twierdził, że już nikt w naszym pięknym kraju nad Wisłą, nie potrafi się tak zachowywac, a jednak !!! Konsekwentnie powtarzam, opinie dotyczące tematu wątku - bardzo proszę, wszelkie inne bzdury trafią do kosza bez względu na to co sądzą o tym, je piszący, a przychodzące potem mailem nieparlamentarne zwroty nie są brane pod uwagę, szczególnie te nie podpisane giną śmiercią tragiczną, nieprzeczytane. Mam świadomośc, że przez te kilka lat moderowania na Odkrywcy, twórczośc uprawia tu już kolejne pokolenie użytkowników, więc przypominam.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Witam

Lista uczestników została zamknięta. Na liście nie ma jeszcze grup wystawiających pojazdy, bo co do tego jeszcze nie podjęliśmy decyzji.

Strona polska:


Drużyna tradycji 70 p.p
GRH 7 D.A.K
GR Salamandra
GRH 8 pułk piechoty legionów
SRH Policja Śląska
GRH 58 p.p
SRH Wrzesień39
GRH 57 PP
GRH 79 PP


Strona niemiecka:


SRH Nordland
GRH 8 pułk piechoty legionów
PGRH Warta
SRH Wrzesień39
GRH Posen

Na miejscu rekonstrukcji nie możemy kopać okopów czy stanowisk strzeleckich, więc niech koledzy wystawiający dioramy wezmą to pod uwagę.

Pozdrawiam
Tomasz Sztuk
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
W Żmigrodzie zobaczymy 2 duże dioramy. Jedną po stronie polskiej, drugą po stronie niemieckiej. Dioramy będą wystawione na dużej powierzchni w formie takiej, by widz mógł przechadzać się między stanowiskami strzeleckimi, punktem opatrunkowym, stanowiskami KM i innych i poczuć się jak w centrum działań wojennych.
W wspominanej wcześniej baszcie swoje dioramy wystawią: na 1 piętrze PGRH Warta (To jedyna grupa niemiecka wystawiająca dioramę poza główną dioramą niemiecką), na drugim piętrze znajduje się sala konferencyjna, w której będą odbywały się odprawy dowódców, na trzecim piętrze oraz na tarasie baszty, czyli na jej szczycie, dioramę wystawi 7 DAK. Po za tym, na parterze znajduje się punkt informacyjny czynny przez cały czas trwania imprezy. Co to będą za dioramy? To będzie tajemnica. Żeby zobaczyć i przekonać się co przygotują dla nas koledzy z GRH wystarczy przyjechać do Żmigrodu, do czego serdecznie zapraszamy! :)
Zapewniamy niesamowity klimat towarzyszący temu jakże niesamowitemu miejscu :)

Zachęcam wszystkich do śledzenia tego wątku, bo tu będą zamieszczane wszystko newsy dotyczące tej rekonstrukcji.

Pozdrawiam i zapraszam
Sztuk Tomasz
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information