Skocz do zawartości

lata 50 XX w.zatopienie ruskiej łodzi podwodnej


koszt1962

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowne Towarzystwo,przejrzałem ostatnio parę linków związanych z wrakami morza Bałtyckiego faktycznie-znalezionych łodzi podwodnych i do tego ruskich jest 1 lub do 3 o których wiem.Ale ponieważ to odbyło się w latach 50 XX wieku,więc zaczynam podejrzewać że mogło chodzić o czystkę w MW .W tamtym okresie był znany za WikipediąSpisek komandorów" - postępowanie karne prowadzone w latach 1950-1952 wobec 7 oficerów Marynarki Wojennej (MW) przez Główny Zarząd Informacji (GZI), na podstawie sfałszowanych dowodów. Zakończyło się wyrokami śmierci i dożywotniego więzienia wydanymi przez Najwyższy Sąd Wojskowy (NSW). W 1956 wszyscy skazani zostali zrehabilitowani. Sprawa zwana jest także procesem komandorów" i grupą 7 komandorów".I to o czym piszę może być SB-ckim wymysłem i nie było żadnego zatopienia.Z tego co czytałem wielu oficerów i marynarzy zostało dotknięte tym postępowaniem.Poradziłem osobie spokrewnionej by napisała do archwium MW,może tam znajdzie odpowiedź.Ja jestem tylko przechodniem i mnie nie odpowiedzą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej realne są konflikty na morzu Polska-NRD, o tym się mało mówi. Tą sprawę z OP należy tak jak opisałem rozpatrywać w kategorii kolizji rosyjskiego OP wracającego do bazy w Świnoujściu i polskiego trałowca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko jedno błaganie wnoszę.
Koledzy na Boga! Nie Łódź podwodna" ale Okręt podwodny"! No błagam Was! To nie TVN ale wyspecjalizowane forum fachowców od historii!...

Podobnie rzecz ma się z maskami gazowymi" i iemieckimi kaskami" :D Zęby bolą!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie