Skocz do zawartości

drewniane skrzynki skrzynie


Kobieras39

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
mam takie pytanie ponieważ z tego co wiem powyżej 20 stopni C
działa negatywnie na drewno i przesusza je ,to jak zabezpieczyć skrzynki drewniane przed takim wysuszeniem lub rozejsciem się ich struktury, wiadomo zbliżają się mrozy i będą grzać no i będzie powyżej 20C w mieszkaniu , piwnica wiadomo wilgoć , ma ktoś patent na zabezpieczenie takowych skrzynek?
Napisano
Szczelne owinięcie w folie sprawi,że wilgoć nie będzie miała się gdzie ulotnić,w efekcie drewno nie wyschnie.

Ale jak chcesz utrudnić prostą sprawę to kombinuj.
Napisano

Bardzo ładne, moja już cztery lata czeka na renowacje w warunkach pokojowych i nic się z nią nie dzieje.Jeśli nie planujesz renowacji zostaw tylko uchyloną klapę. A jak chciałbyś zająć zimowe wieczory polecam poszukać w poradach domowych

http://www.porady.co.pl/odswiezanie_mebli.html
pozdrawiam

Napisano
Folia to tylko dodatkowe zabezpieczenie na sezon grzewczy itp warunki.Chyba o takich podstawach i banałach jak nasączanie środkami do pielęgnacji drewna nie trzeba pisać.Wystarczy choćby olej do pielęgnacji osad broni.
Napisano
vis139 z całym szacunkiem, ale materiał zawinięty szczelnie w folie sparzy się . Folia nie jest żadnym zabezpieczeniem na dłuższy okres.A kolega Kobieras39 nie zapomina przewietrzyć wnętrza skrzyń i trzyma je nie za blisko grzejników. Gwarantuje że wytrzymają zimę w tym samym stanie.I zachęcam do odnawiania bo warto.
Napisano
Przesadzacie Pany,prawidłowo i regularnie zabezpieczana odpowiednimi środkami nie zapleśnieje ani nie wyschnie,choćby i okresowo pozbawiona wietrzenia - grzyb na chemii nie pociągnie.

Ale jeśli stosuje się jako jedyną konserwacje obtarcie z kurzu i uchylenie wieka to przepraszam,pomyliłem kategorie:)

Pozdro.
Napisano
vis1939 nawet najlepiej zabezpieczone drewno zawinięte szczelnie w folie z parzy się, a na pewno folia nie uchroni go przed szybko zmianą temperatur .Ale jeśli te skrzynki mają przetrzymać zimę w stanie jakim są :
Nie powinne stać blisko grzejnika (duża zmiana temperatur)
Powinne być wietrzone (wewnątrz może powstać grzyb)
Propozycja renowacji to co innego,choć też proponowałem

Nie pomyliłeś kategori za szybko podałeś błędną odpowiedż a teraz się przy tym upierasz

z uszanowaniem hansior
Napisano
Parzenie drewna stosowało się w celu pozyskania obłogów,okleiny.Czyli albo poprzez moczenie drewna bądz działanie parą wodną na drewno w celu zmiękczenia do konsystencji pozwalającej na struganie,czyli wilgotnośc przed struganiem ma miec ok.100%wilgotności.
To tak wyręczam po przyjacielsku kolegę.
Jeśli chodzi o te skrzynki to wilgotnośc zimą i latem jest rozbieżna,ale folia nie jest rozwiązaniem.Drewno tzw.użytkowo suche to takie które posiada ok.15%wilgotności czyli tyle ile mamy w chałupie.Wszelkie cudowania z drewnem okręconym w folię może spowodowac tzw.sparzenie" czyli jeśli para zawarta w drewnie nie ma gdzie się podziac spowoduje albo grzybka jednak najczęściej przebarwienia.
Pzdr.
Napisano

W stu procentach zgadzam się z wyższą wypowiedzią, śliczne dzięki.Dodam że klejonka warstwowa pod folią rozwarstwi się, widać to na zdjęciu.
kolego kobieras39 skrzyneczki fajne warto o nie zadbać.

Napisano
Piszecie o czystej uogólnionej teorii.Wszystko się zgadza jeśli mamy do czynienia z przedmiotem nie zabezpieczonym i zawilgoconym ponad normę.Czy zamknięte szafki/szuflady,ciuchy i przedmioty z drewna w nich zamknięte(nie raz w foli) od razu pleśnieją czy odbarwiają się gdy zawilgocenie chałupy jest w normie? - nie...
A już całkiem inaczej sprawa się ma gdy po odgrzybieniu/odrobaczeniu drewna nasączymy je prawidłowo olejami.
Sam foli nie stosuje(sposób od znajomego),wole regularnie oliwić" i zawijam co najwyżej w materiał jeśli jest taka potrzeba.

Jednak po przemyśleniu sprawy,dawanie takich porad na forum gdy nie wie się jaki stan przedstawia skrzynka i ryzyko jakie się z tym wiąże,stwierdzam,że sposób z folią jest ogólnie mówiąc rzeczywiście do dupy:)

P.S.
Hansior nie strasz ludzi tą sklejką,takie rzeczy to tylko jak się zostawi na długo pod chmurką.

Pozdro.
Napisano
ja ogólnie - nie znam tematu - przesuszenia zimowego


-------------------
ale jeżeli już:
stacja pogodowa z pomiarem wilgotności i ustawianym alarmem
35 - 50 zł

regulacja ujemna - suszenie - węgiel drzewny do grila
regulacja dodatnia - nawilżanie - nawilżacze kaloryferowe, nawilżacze ręczne

stabilizacja wilgotności po nowemu" - duże powierzchnie gliniane ładnie oddają wilgoć z masy
Napisano
Ja skrzynki trzymam w zwyczajnych warunkach domowych od ładnych paru lat i nic się z nimi nie dzieje. Jeżeli to nie jest wilgotna piwnica, to co złego się może z nimi stać? Nie kombinuję z żadnymi preparatami, bo po co, jeszcze bokiem wyjdzie. Jedynym wrogiem chyba może być tylko kornik.
Napisano
U mnie na stryszku, w gospodarczym budynku, stoi stara posagówka, jakieś 50 lat. Ciągłe zmiany temperatur jej nie zaszkodziły - raz ciepło, raz mroźno, a ona ma drewno zdrowe. Innym dobrym przykładem mogą być stare meble przechowywane w domu, w temperaturze pokojowej - im też nic się nie dzieję, a w domu często temperatura powietrza ulega wahaniom, czy to zimą, czy latem.
Napisano
Nie przesadzasz Kobi? Nic Ci się z nimi nie stanie. Nie owijaj w worki. Ja już kilka lat trzymam w domu jedną sztukę na nasadkowe i nic się nie dzieje:]
Napisano
Zamontuj sobie w pokoju termostat czlowieku i masz kłopot z głowy. Mozesz sobie tez zamontować urzadzenia do pomiaru wilgotności i temperatury

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie