Skocz do zawartości

Poligon / obóz ćwiczebny Barycz k.Końskich


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Co do cmentarza żołnierzy radzieckich to jak mieliby niby ekshumować i po co? ;)
Podobno 15064 osób. W większości jeńcy radzieccy ze Stalagu Końskie zmarli i wymordowani w 1941-1943 r. Również żołnierze AC polegli w okolicach w I.1945 roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś w Tygodniku Koneckim że żołnierze z cmentarza byli ekshumowani, odnośnie łusek od Berdanów i innych fantów to teren BARDZO mocno przereklamowany w tym wątku który pewnie ściągnie poszukiwaczy w las w tej chwili wyglądający już jak krajobraz księżycowy. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy,co do cmentarza żołnierzy radzieckich to jest nie ruszony.A co do przereklamowania to karzdy teren ma swoją historię i różne fanty.Po niedzielnym wypadzie dużo łusek do mauzera i pociski berdan1(ołowiany czub tępołukowy) i chyba berdan2.Mam jedną łuskę do berdana,ale była w całkiem innym miejscu niż myślałem,ale ziemia potrafi zaskoczyć pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pytam czy ktoś już szukał miejsca ,w którym stała karczma żydowska w Morzywole.Istniała już podobno w czasach kiedy poligon był Carski.Czy ktoś się wybiera w najbliższym czasie na teren poligonu?z chęcią się dołączę podr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cmętarz żołnierzy radzieckich,zgadzam się zkolegą bjar_1 oczywiście chyba nie ma sęsu.Ztego co wiem byli chowani w mogiłach zbiorowych bez ubrań.Ciała były przesypywane jakimś białym proszkiem(chyba dla szybszego rozkładu).Więc identyfikacja utrudniona.Ogrodzony teoretycznie bo praktycznie chyba był większy.Wiem to z opowiadań pozd,zostawmy ich w spokoju pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiejsze znalezisko i jeszcze trzy nakładki zimowe do panzer III i sporo łusek.A od siebie dodam że teren jest dobry dla początkujących kopaczy mogą się oswoić z trybem dynamicznym i pokopać za kolorem.A kiedy rusza ekshumacja w Nieświniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie