Skocz do zawartości
  • 0

Mannlicher zamek , komora zamkowa


thebestof1999

Pytanie

Witam. Około rok temu podczas pogłębiania niedużej rzeczki koparka wykopała zamek,na początku sądziłem że to mauser,mosin lub gewehr ale ostatnio poszperałem i znalazłem info że jest on od mannlichera (mogę się mylić) tylko nie wiem od jakiego modelu. Nie mogę znaleść większych informacji na jego temat. Także od jakiego modelu on jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro znalazles tam sygnatury wybite cyrlica ( zakladam że je poprawnie zidentyfikowales jako cyrylice) to w gre wchodza tylko Bułgarzy ( jakies stemple remontowe na przyklad), Jugosławia nie używala karabinów mannlichera M88 w jego pierwotnej formie, a głownie przekalibrowanego na 7,92x57 ( sytuacja analogiczna jak z M95/24), natomiast zaklady w Steyr czyli OEWG tez nie sygnowały swojej produkcji bukwami ( bo i po co) ... pomijajac zreszta taki szczegół ze po wprowadzeniu do służby manlichera M95, produkcja wczesniejszego M88 ( a dokladniej M90) zostala zakonczona, a mialo to miejsce w II polowie lat 90-tych XIX wieku
Drogą dedukcji zostaja Bułgarzy, zwłaszcza ze oni uzywali manlicherow zarowno 88 jak 95 (w oryginalnym badz wegierskim" kalibrze) zarówno w okresie miedzywojennym , jak i jeszcze grubo po II wojnie swiatowej w różnych formacjach paramilitarnych ( milicje itp)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Około rok temu podczas pogłębiania niedużej rzeczki koparka wykopała zamek,na początku sądziłem że to mauser,mosin lub gewehr ale ostatnio poszperałem i znalazłem info że jest on od mannlichera (mogę się mylić) tylko nie wiem od jakiego modelu. Nie mogę znaleść większych informacji na jego temat. Także od jakiego modelu on jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie