Jump to content
  • 0

Mannlicher zamek , komora zamkowa


thebestof1999

Question

Witam. Około rok temu podczas pogłębiania niedużej rzeczki koparka wykopała zamek,na początku sądziłem że to mauser,mosin lub gewehr ale ostatnio poszperałem i znalazłem info że jest on od mannlichera (mogę się mylić) tylko nie wiem od jakiego modelu. Nie mogę znaleść większych informacji na jego temat. Także od jakiego modelu on jest?

Link to post
Share on other sites

Recommended Posts

Tak jak pisałem wcześniej jest to komora do mannlichera m 88 wraz z zamkiem. Był on podstawowym uzbrojeniem Austro-Węgierskich pułków piechoty.
tu masz trochę na ten temat.
http://www.hungariae.com/Mann88.htm
http://www.weu1918-1939.pl/piechota/karabiny/mannlicher/departament_piechoty_karabiny_mannlicher.html
Pozdro
Link to post
Share on other sites
Mannlicherów używano w czasie pierwszej wojny światowej, pewnie były też używane w czasie drugiej ale raczej nie na skale masową. Mógł być wyprodukowany pod koniec XIX wieku lub na początku XX. Niestety dokładnie roku nie jestem w stanie określić. Z przodu komory powinno być bicie producenta ale w tym stanie raczej nie będzie do rozpoznania (choć cuda się zdarzają)
Link to post
Share on other sites
Ani Jugosławia ani Bułgaria nie produkowala tej broni, bazowali na egzemplarzach przejetych, model 88/24 tez to nie jest, brak gniazda do łódki mauserowskiej, brak sladu po wyrzutniku łusek na tłoku zaporowym, reasumujac zwykły maniek 88 przejety najprawdopodobniej przez Bułgarow, Jugosławia calosc M88 przekalibrowala na naboj 7,92x57 ( a raczej Belgowie im to uslugowo przekalibrowali), jak znajde ( ale nie obiecuje ) to wrzuce fotki destrukta takiego manka 88/24 z widocznymi belgijskimi cechami ostrzału, to sobie porównacie różnice miedzy nim, a pierwowzorem.
Link to post
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.×
×
  • Create New...

Important Information