Jump to content

Rutus Argo czy Optima? Na kolorek.


tadeks6

Recommended Posts

Witam który lepszy???? Jak te wykrywki spisują się na polu??? Biorąc pod uwaga szukanie wyłącznie kolorku. Czy ktoś ma porównanie tych sprzętów co do Minelaba Soveringa GT??? Z góry dzięki Tadek.
Link to comment
Share on other sites

Viking to SCHIT i pewnie nie ma dyskryminacji-,- , mniejsza z tym... Miałem przyjemność przez jakiś okres śmigać na GT i wiem,że to super sprzęt, ale cena która osiagna w vikingu przytłacza, 3299zł)-; Dlatego zacząłem interesować sie rutusami. i dlatego pytam , czy jest między tymi wykrywkami duża różnica? i czy opłaca się dokładać tyle $$$$$ ? pozdro Tadeks6
Link to comment
Share on other sites

Poluj na używki bo nowego to bym sam nie kupił.


Nie oszukujmy się,na dzień dzisiejszy Rutus jest parę kroków "za Minelabem .

Dla mnie jedyną alternatywą na jaką bym zamienił GT jest E-track lub F75 Ltd. niestety mnie nie stać więc z uśmiechem biegam z Suwerenem
Link to comment
Share on other sites

Na typowy kolorek jak dla mnie to Optima by wystarczyła. Zresztą, Argo w dynamiku też, tylko że pracuje na dość niskiej częstotliwości i może mieć problemy z ultra-drobnicą". Na pewno te sprzęty nijak maja się do GT (pierwsze, co się rzuca w oczy, brak wyświetlacza). Inna jest też konstrukcja, inny sposób pracy, inna marka, inne jest dużo rzeczy. Wiele zachodniaków" czy wschodniaków" postawiliby na Minelaba, no bo marka, no ob to super wykrywacz. Ano, Rutusy, jak dla mnie bardziej podchodzą pod nasze warunki i myślę, że w praktyce pomimo mniejszego zasięgu od GT, sprawdziłyby się bardzo podobnie (a może nawet lepiej? kto wie ;)). Bo GT to raczej sprzęt wolny i nienadający się na zaśmiecone tereny. Trzeba też wziąć pod uwagę fakt, że GT jest trochę ciężki (w std. konfiguracji), a więc godzinne łażenia po polu mogą skutkować wymianą ręki na inną ;) Jeśli kolega będzie chciał chodzić na bateriach, to oszczędniej będzie w Rutusie (choć do GT można podładować specjalną ładowarką akumulator).

Ja bym jednak DOBRZE przemyślał, czy używka GT, czy nówka RUTUS.

Pozdrawiam!
Link to comment
Share on other sites

Racja trzeba zmniejszyć czułość żeby radzić sobie wśród wielu żelaznych śmieci,no i jest wolniejszy od Rutusa,lecz piekielnie skuteczny".


Wagę ma sporą to fakt ja już się przyzwyczaiłem" i nie robi na mnie wrażenia.


Po prostu idealne narzędzie w rękach operatora szukającego drobnicy.

Tadeks6 przemyśl dobrze czy nie kupić Optimy,bo wydać 3 tysie to nie mały pikuś,a z Rutusa na pewno też będziesz zadowolony.

Darz grunt.
Link to comment
Share on other sites

mialem kilka rutusow w tym ostatni to proxima i przesiadlem sie na GT - poki co nie zamierzam zmieniac wykrywki. Powiem tylko ze roznice odczulem, jednak do GT trzeba sie przyzwyczaic to nie szukajka dla kazdego :) :) :)
Link to comment
Share on other sites

kolego bigi to samo można powiedzieć o rutusach do rutusa trzeba sie przyzwyczaić bo to tej wykrywki trzeba cierpliwości i dużo godzin praktyki,nie jest to napewno sprzęt dla niecierpliwych...pozdrawiam..
Link to comment
Share on other sites

ja nie krytykuje rutusa, bo byly to glowne moje wykrywacze, jednak przeplataly sie i inne wiec jako takie porownanie mam. Jednak proxima zawiodla moje oczekiwania co do drobnicy a to czego szukalem odnalazlem w GT i moge szczerze stwierdzic ze roznica jest odczuwalna i to bardzo mocno. Nic nie chwale i nie krytykuje po prostu stwiedzam moje odczucia. Proxime dosc dobrze poznalem nie boj sie o mnie :)
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information