Skocz do zawartości

Znaleziono plany podziemi w Lubaniu


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

...na przodek.W celu weryfikacji ilości zasypanych pojazdów skonstruowano specjalną wiertnicę poziomą.Plan był prosty: przewiercić się przez zawał, wprowadzić kamerę,policzyć ile jest ciężarówek i oszacować na tej podstawie opłacalność ich wydobycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszta wydobycia są ogromne, np. redaktor Wołoszański nie zdecydował się na odkopanie 23 ciężarówek z niewiadomym ładunkiem w sztolni położonej o 10 km od naszego tunelu.
Długość wiertła wynosiła 6 m z możliwością przedłużenia do 12m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych Na kamiennej nie wiedziałem, ale o tunelu na przeciw głównego wejścia do czerwonego kościoła mogę coś powiedzieć, teraz jest zasypane pewnie całe, ale parę ładnych lat temu można było tam wejść, ojciec mi kiedyś opowiadał że wchodził tam i że spory kawałek się przeszedł ale zawrócił bo za dużo było zakrętów i podobno rozchodziły się korytarze na boki, bał się że zabłądzi, wspominał też że jak się wejdzie gdzieś w mieście to można przejść pod Lubaniem i wyjść gdzieś na Księginkach, tam się wychował więc może to i prawda. chciałbym żeby się to potwierdziło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 11 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie