Skocz do zawartości

Północna Grupa Wojsk Armii Radzieckiej


11021979

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 233
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
No bardzo ładne kolego Dodge52. Jeśli chodzi o instrukcje to fakt Rosjanie wykonywali je z pieczołowitością i dokładnie. Do dnia dzisiejszego posiadam trenażer z 1974 roku z oryginalnymi instrukcjami radzieckimi. fascynujące w tych instrukcjach jest pismo techniczne w kolorze fioletowym. Jest bardzo czytelne. Ponadto rysunki techniczne i fotki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
No bardzo ładne kolego Dodge52. Jeśli chodzi o instrukcje to fakt Rosjanie wykonywali je z pieczołowitością i dokładnie. Do dnia dzisiejszego posiadam trenażer z 1974 roku z oryginalnymi instrukcjami radzieckimi. fascynujące w tych instrukcjach jest pismo techniczne w kolorze fioletowym. Jest bardzo czytelne. Ponadto rysunki techniczne i fotki."
To fakt, ja posiadam kilka instrukcji i tzw. 'paszportów' (czyli coś jak kart gwarancyjnych) do urządzeń z bazy BARS w Przywarach. Są one dokładne, ładnie napisane, a szczególne wrażenie robią ruskie pieczęci 'z epoki' i odręczne podpisy.

pzdr
zyggy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dorzócam kilka linków obiektów po PGWAR z Świnoujścia i okolic. Materiały nakręconę po wyjściu jednostek w roku 1993.
http://www.youtube.com/watch?v=UZIlmw6ftWI
http://www.youtube.com/watch?v=Ne24k7F3W3g
http://www.youtube.com/watch?v=welkNTaorX0
http://www.youtube.com/watch?v=iB9bu5ItUBY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
A może ktoś dysponuje jakimiś dokładnymi informacjami, a zwłaszcza zdjęciami, jednostki która stacjonowała we Wrocławiu na Kozanowie, przy ul. Połbina. Obecnie jest to teren policji, ale praktycznie całkowicie przerobiony i wyremontowany. Służyłem tam w połowie lat 90-tych, po oddaniu terenu przez Rosjan. Teren był całkowicie zdewastowany, gołe mury, odkręcone wszystko co się dało. I tylko po podłogach walało się mnóstwo gwiazdek i propagandowych broszur. Nie mogę odżałować, że tego wówczas nie fotografowałem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 3 months later...

Witam kolegów,
W piątek 13.09.2013 rozpoczęło się w Legnicy świętowanie 20-lecia wyjścia z miasta Legnicy wojsk rosyjskich, ostatni żołnierz opuścił miasto 16.09.1993r.
Projekt w którym brałem udział / miałem pod opieką liczną grupę rosyjskich legniczan zamieszkujących w pobliżu lotniska PGWAR - moja rola, tłumaczenie / - zakłada spotkania byłych mieszkańców miasta - Rosjan i Polaków. To nie była impreza polityczna, tylko artystyczna, przygotowana przez artystów i społeczników. Głównym punktem obchodów ,,20 lat po... ,, była zaplanowana na sobotę /14.09.2013 / biesiada wspomnieniowa dawnych mieszkańców Legnicy, zarówno Polaków jak i Rosjan. Przyjechało ze wschodu 177 osób.
Po kilku miesięcznych przygotowaniach byli legniczanie odwiedzili miasto swoich najlepszych wspomnień. Spotkań i sentymentalnych wzruszeń było moc. Przy wspólnym stole zasiedli legniczanie zza wschodniej granicy i Polacy pamiętający lata pobytu ,,ludzi radzieckich,, w Legnicy
W dawnej Szkole nr.30, dziś Szkoła Podstawowa nr.10 -na wspomnienia przy piwie i zakąskach, wspominali swoje życie w Legnicy sprzed lat. Choć wielu życzyło nam organizatorom niepowodzenia, ta cała trzydniówka wypadła znakomicie - uważa szef projektu Jacek Głomb.
Niezwykły prezent przywieźli goście ze sobą ze wschodu.
W podzięce za zaproszenie goście sprezentowali własnoręcznie wykonaną flagę Legnicy z nazwami miast, gdzie teraz mieszkają. Przekazali też specjalną księgę, do której wszyscy się wpisali i postanowili przekazać ją dzisiejszym legniczanom.
Żywe i liczne uczestnictwo legniczan w wydarzeniach polsko-rosyjskiej ,,trzydniówki,, dowiodły,że pomysłodawcy trafili ze swym projektem w ,,dziesiątkę,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie