Skocz do zawartości

Film, zapomiałem tytułu.


WST 1939

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wyleciał mi z głowy tytuł filmu I wojennego, chcę go obejrzeć z kobietą, bo jest naprawdę dobry. Chodzi o to że Prusacy (Niemcy) walczą z Francuzami w jesień i zimę, najpierw ostre ataki, wyzywanie się (bliskość okopów) i tak dalej, szmery bajery. Nadchodzi boże narodzenie chyba 1916 czy 1915 i śpiewają razem kolędy, msza, szmery bajery to tamto, piją razem alkohol, palą papierosy i fajki. Póżniej pomagają sobię dość konkretnie, gdy waliła artylerka to chronili wrogów. Koniec był że wysłali Niemców w wagonach waklczyć na wschód, w to historia romantyczna pięknie wpleciona, czy inne bajery.

I teraz prośba czy jak znacie to arcydzieło to czy możecie podać link by ściągnąć ten filmik ?, będę bardzo wdzięczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ten film był puszczany na kanale tvp1

2005 Joyeux Noël/Boże Narodzenie
Joyeux Noel (Wesołych świąt) jest to film oparty na prawdziwych wydarzeniach jakie miały miejsce w roku 1914. Dramat wojenny w którym ukazana jest bitwa między żołnierzami niemieckimi a oddziałami Francji i Wielkiej Brytanii. Na czas wigilii wrogie państwa postanawiają odłożyc broń na bok, a nawet złożyć sobie wzajemnie życzenia świąteczne. Film nominowany do Oskara w roku 2006.
Pozdrawiam Kurt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz konto na chomikuj.pl to łap: http://chomikuj.pl/Kustosz/Film/Bo*c5*bce+Narodzenie+-++Joyeux+No*c3*abl

Jeśli nie masz, to załóż bo warto bo znajdziesz tam wszystko, dosłownie wszystko i nic to nie kosztuje.
Pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie