Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

1610

Polski Rower Cywilny - Rowery w II RP

Recommended Posts

- jest Temat na Odkrywcy - pt. Wojsko Polskie na rowerze "

- przydało by się coś o Rowerach produkowanych na rynek cywilny i o producentach i importerach części w II RP

Na początek - piękna beżowa damka - nie tak całkiem cywilna ( bo żona generała ! ) - wyprodukowana przez Państwowe Wytwórnie Uzbrojenia w Warszawie

FB

Rower LAS

- kto , gdzie i kiedy produkował - nie znalazłem ( brak jakichkolwiek informacji )

- wg. mojego znajomego - kolekcjonera przedwojennych rowerów - wyprodukowano go w ok. 1930 - 1935 roku .

w tym egzemplarzu brak tabliczki znamionowej - podobno były takie z zieloną choinką i napisem LAS

damka - bliźniaczka - tylko w innych barwach ( pierwszego pokazanego roweru )

Łucznik Typu VIII
Państwowe Wytwórnie Uzbrojenia - Radom 1937 r.

- opis do tego roweru Nr 16 ( z wystawy )

Łucznik Typu VIII
Państwowe Wytwórnie Uzbrojenia - Radom 1937 r.

- ten łucznik - to chyba góral - tak jakby Harnaś !

- wg. opisu i cech na osprzęcie rower wyprodukowano w Radomiu , na tabliczce jest Warszawa ? , ciekawe czy tam robiono tylko tabliczki a całą resztę w Radomiu ! ?

Panie i Panowie - jeśli posiadacie linki do fajnych stron z rowerami , informacje i zdjęcia dobrej jakości - Polskich przedwojennych rowerów - to - zapraszam do tematu !

- foto - Rower Zjazdowy z Podhala - lata 30- te ( ręczne dzieło naszych Górali )
- Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce ( Rabka - po drodze do Zakopanego - jakby ktoś nie wiedział ! )

Piękne rowery robiono przed wojną w fabryce Jahr & Tornow. Masz może fotki rowerów z Bydgoszczy? Ciekawostka- budynki fabryki z pięknym, zdobionym kominem, stoją po dziś dzień przy ulicy Dworcowej.

Dzięki 1610 za post. Teraz wiem skąd pochodzi znaleziona przeze mnie tabliczka :)

Pozdrawiam

• Create New...

Important Information