Skocz do zawartości

Tanina i paraloid


aczapa

Rekomendowane odpowiedzi

http://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:OxT5i0_2nnkJ:www.proauto.pl/pliki/Cortanin%2520F_023.pdf+cortanin+charakterystyka&hl=pl&gl=pl&pid=bl&srcid=ADGEESicglmuOiZOxmxghFRgq2wyP3yeCEsJlzFM3mSwd_v5Vok_69i3Qc5SAYHawG_w4zAgjOPZmaLoHjgz-cnAkgxb-q_7XJEGS-alnNnAu_3-1c3_NxmnuNE-A7XteNqZhtE6sdRu&sig=AHIEtbSRRU790F7sWHXOdGnd5SkVjcouqg


Oczywiście,że nie ma sensu.Ale nie psuj ludziom zabawy:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to jak jest z wydajnością taniny i paraloidu . Jak zrobię mieszaninę z 10 gram taniny i 70 gram wody z alkoholem to na ile mniej więcej mi to wystarczy ?
Tak samo w stosunku do paraloidu jeżeli rozpuszczę 50lub 100 gram paraloidu to na ile mi wystarczy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dużo,opisałem w linku z hełmem węgierskim jak mieszałem i ile.Zostało sporo roztworów,jak je przelejesz do szczelnych słoików to będziesz mógł wykorzystać do kolejnych fantów.
(Ja używam takich od małego koncentratu pomidorowego Dawtona")
Nie ma sensu od razu rozpuszczać tak dużych(ogromnych)ilości jak 10gram taniny,albo 50/100g b44-takie ilości starczyły by chyba na czołg,
Na hełm,bagnet,magazynek,kilka kluczy od przyborników zużyłem może 3-4stołowe łyżki b44,taniny może łyżeczkę do herbaty a i tak zostało w słoikach.
Lepiej rozpuszczać mniejsze ilości i trzymać tanine/b44 a sucho"w woreczkach.

(przepraszam że operuję łyżkami"ale nie mam wagi,nie podam w gramach)

Zdrów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Hej, jeszcze jedno jak zakonserwowałem fanta wcześniej tymczasowo wd 40 i muszę go teraz odtłuścić to mogę użyć teluenu? hebda wkleiłeś w swoim wątku pudełko od mośka które nie było oczyszczone do końca i napisałeś że rdza wychodzi nadal, wobec tego jak mam fanta kompletnego szrota to warto mi używać taniny na niego ? chciał bym go jednak zachować i coś z nim zrobić by mi nie zgnił na półce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD40 zmyjesz każdym rozcieńczalnikiem,rozpuszczalnikem,benzyną..
Co do szrota,są podobno sposoby zabezpieczenia fantów,zachowania ich kształtów.Fantów takich które podczas oczyszczania by się rozpadły w proszek
Zależy co to jest,jak wygląda,jak możesz wrzuć foto.

Na pudełku od mośka wychodzi mi korozja bo nie oczyściłem dokładnie elektrolizą,tym bardziej nie wyszorowałem z soli po elektrolizie,teraz to się mści.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden problem, mianowicie wykonałem próby z taninkom i na prawie gołym metalu wyszła mi taka czarno fioletowa warstwa. Po około dwóch dniach myślę sobie, że przetrę szmatkom ( gdzieś wyczytałem, że można wypolerować taninę) i ku mojemu zdziwieniu większość z tarłem a jedynie cienka przezroczysta warstwa została .Czy to ma tak być, czy coś źle zrobiłem ? Wam wychodziła praktycznie czarna powłoka. Wykonałem też test na zardzewiałej blaszce i tu efekt bardzo mi się podobał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Machnij 2 razy taniną, ja tak robię. Jak wolisz bardziej oryginalny wygląd fanta to przejedź po wyschnięciu druciakiem do garów a jak nie to zostaw jak jest i pokryj B44. Tanina schnie około 24 godzin. Czemu się starła hmm może dlatego że na gołym metalu nie ma rdzy z którą mogłaby się związać.

pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam,
Mam taki problem,że przy 10% roztworze Paraloidu b44 w acetonie po nałożeniu 1 warstwy, (a przy 2-ch warstwach to już więcej jak pewne) zamiast otrzymać efekt przeźroczysty to w niektórych miejscach wychodzi na biało matowo.. Co jest nie tak?? Zły roztwór, za szybko schnie, zły pędzel ?? Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu,
Pozdrawiam,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybko i pewnie" - no zgadza się, zauważyłem, że im bardziej się to głaska tym gorzej.. Myślałem o spróbowaniu innego rozpuszczalnika, takiego który by wolniej odparowywał niż aceton. Albo spróbować natryskiem??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie