Skocz do zawartości

Nietypowy carski guzik (guzik?)


Wyro

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Ciężar jak 4 guziki:) Gruby, płaski, jak świeże żelazo, albo srebro:) Jak gruby kapsel... No dziwny... Proszę o ID.

Napisano
Doświadczenie nauczyło mnie, że wszystko może leżeć wszędzie i wszystko może być wszystkim, jakkolwiek by to filozoficznie nie zabrzmiało, niemniej jednak plombą to nie jest. Raczej guzik płaszczowy, nabijka, nakładka, zakrętka od czegoś raczej ciekawego... gdzieś w tę stronę.
Napisano
Szczerze mówiąc to jedyna rzecz, którą dość dobrze znam to guzik carski. Muszę Ci powiedzieć, że nie przyszło mi do głowy jednak, że to rozklepany guzik. Tobie przychodzi do głowy, że po przejechaniu przez np. walec guzik zwiększa wagę:) Odstaw narkotyki albo zmień psychoanalityka:) Żart.... Przepraszam:) A na poważnie, nie wiem, może i rozklepany guzik, ale wątpię. Zdjęcie może nie oddaje tego co jest. No nic. Jak ktoś ziduje to może się wyjaśni.
Napisano
Jak najbardziej guzik ! Stalowy środek, na nim blacha miedziana z wytłoczonym wzorem . Kopiejkin lub Buch , obaj stosowali tą technikę wyrobu guzików .Niestety w naszych zbiorach niezmiernie rzadki fant (jeśli chodzi o sposób wykonania)z wiadomych względów, widocznych na zdjęciach .Ten można uznać za super stan .Pozdro...
Napisano
Guziki miedziane z wkładem stalowym spotyka się dość rzadko, ale jednak. Zazwyczaj maja standardowy kształt, jedynie rewers jest płaski a środek stalowy. Z wiadomych względów, jak to nazwałeś, poprzez korozję stali, najczęściej blaszka z orłem jest rozsadzona na cztery części. Mam kilka takich guzików. Ten powleczony czy raczej wykonany jest w dużej mierze z wszystkiego (na awersie), ale nie miedzi. Myślę, że dostałeś już zaproszenie na spotkanie w sobotę pewnej organizacji pozarządowej:) (jeśli nie to dlatego, że nasz wspólny kolega admin nie dodał Cie do listy mailowej, ale chyba dodał) i wtedy pokażę Ci ten okaz:) Może naocznie będzie można doprecyzować. Jak najbardziej może to być guzik, np. płaszczowy, ale to nie to co myślisz (moim zdaniem, oczywiście). Do soboty!
Napisano
Ewidentnie guzik.
Materiał - mosiądz a nie miedź.
Rewers nie jest płaski, ale jest wklęsły po krzywiźnie guzika (oczywiście w sprawnym" egzemplarzu).
Widać resztki srebrzenia na nim.
W cale nie są jakieś bardzo rzadkie.
Zdarza się, że pękają na 3-4 części na awersie, ale to nie jest reguła.
Ewidentnie widać mosiężny rant awersu wywinięty na rewers stalowy.
Zmierz jego średnicę i porównaj z guzikiem (powinna być nieco większa bo jest rozpłaszczony).
Napisano
Orzeł jest elementem wypukłym, narażonym na wycieranie i właśnie z orła srebrzenie zostało wytarte i jest widoczny, ciemny, zmatowiony, częściowo spatynowany mosiądz. Ale pięknie widać na nim pozostałości srebrzenia np. przy ogonowych piórach orła, przy piórach skrzydła, no ale głównie na dolnej i górnej części guzika na obwodzie, tuż przy krawędzi.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie