Skocz do zawartości

Kostrzyn n/O 1945


Gość Sv

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem, jestem. Tekstu z gazetki jeszcze nie przetłumaczyłem. Niestety, ze mną jest tak, że jak ktoś mi nie da atem po plecach", to się z reguły za nic nie zabiorę :-((( W ten weekend postaram się to zrobić.

Pozdrawiam
Leuthen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

SS-Gruppenführer und Generalleutnant der Polizei
Heinrich-Friedrich Heinz" Reinefarth - komendant twierdzy Kostrzyn [Kdr. Festung Küstrin/Oder: II-III 1945]. Za ieudolną obronę" skazany przez Hitlera na śmierć. Wyroku oczywiście nie wykonano...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... po nieudolnej obronie wygladalo to mniej wiecej tak www.kostrzyn.um.gov.pl/kostrzyn_ramka.htm
....
L. - lupka w lapke i czytanko:)
J. - pewnie czytales a jak nie to polecam: J.Wroblewski Armia Prusy 1939 Wydawnicto MON W-wa '89
Bjar - caly jestem polamany po Corsie:) jutro cd. i chyba dla relaksu zjade looknac na bunkierki na MRU...

Sv01 = Sv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to:) Leuthen wyzej przetlumaczyl text z rozwiniecia o kawalerach zelaznego krzyza" i mial jeszcze przeczytac gazetke ale jakis exam zdaje wiec nie ma czasu...
sv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Pomęczyłem trochę - moją angielszczyzna:)) kolegów z zagranicznego Forum i okazalo sie ze calkiem niedawno na ich stronie byly informacje o Walterze Rubarth...
Moze kogos zainteresuje wiec zamieszczam linka.
No i na pewno poprosze o tlumaczenie feldpostów" i przy okazji poproszę Bjara ( tu: uśmiech do kolegi ) o ich załadowanie" na Forum, gdyż moi Admini pozbawili mnie tej możliwości:(


www.forum.axishistory.com/viewtopic.php?t=57322

Sv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytańe czy słyszeliście o szkole SS w Kostrzyńu, mam tą inormacje od dawnego ofitzjera LWP, i wydaje mi śię to troche dziwne, może dziatkowi coś śię formacje pomieszały, choć dotychczas jego amiary" były nie zawodne.
POZDRAWIAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta szkoła miała się mieścić na terenie szpitala w Kostrzyńu, człowiek od którego mam tą inf. był tam w 45 i opowiadał jak to wyglondało mlowidła na ścianach wewnontrz budynków porzucony sprzent itp. troche zadziałało to na moją wyobrażnie. Z tego co wiem przed wojną była tam jednostka, myśle że to poprostu nad interpretacja faktów dziadek mugł zasugerować śię tymi ideologicznymi freskami" przedstawiajoncymi SS-owskie motywy.Ale zawsze warto sprawdzić, niestety niemam teraz z nim kontaktu wienc nie moge nic wiencej na ten temat powiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...
Walki o Kostrzyn po rusku: http://militera.lib.ru/h/sb_vi_6/index.html
plus bardzo przyjemne mapki... http://militera.lib.ru/h/sb_vi_6/ill.html

Połowa tej knigi jest poświęcona walkom o Gumbinnen w Pr. Wsch., czyli o obecny Gusiew :) i jakby ktoś tam chciał poeksplorować, to mapki z tamtych terenów są powalające, np: http://militera.lib.ru/h/sb_vi_6/s12.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie