Jump to content
  • 0

Żołnierz, ale jaki ? Zdjęcie z Francji


rudy992

Question

8 answers to this question

Recommended Posts

Ja też zgadzam się, że zdjęcie z pierwszego postu raczej pokazuje żołnierza z kompanii wartowniczej z amerykańskiej strefy okupacyjnej.

Natomiast ciekawe zdjęcie powyższe jest już z okresu przymusowego przefarbowania amerykańskich sortów mundurowych olive drab na kolor czarny, aby zdecydowanie odróżnić US Army od tych międzynarodowych kompanii wartowniczych.

Powód przefarbowania mało chwalebny i taki, do którego nie chcą się dotknąć historycy.
Link to post
Share on other sites
Przepraszam ale ja nie napisałem ,że jest to Polak tylko , że jeżeli jest to Polak to może być z tych formacji . Zakładam być może błędnie , że pan , który wstawił na forum zdjęcie tego żołnierza znalazł je gdzieś w rodzinnym albumie i chce po prostu zidentyfikować formację w której służył jego przodek . Więc chyba Polak ?
Dlatego skojarzyło mi się z tymi formacjami wojskowymi . Po pierwsze Francja . Po drugie amerykański hełm i mundur a takich właśnie używano . Po trzecie niemiecka broń ( na zdjęciu faktycznie nie widać jej za bardzo ale po tym okuciu kolby sądzę , że jest to broń niemiecka ) , którą też używano . Aczkolwiek muszę przyznać , że nie pasuje mi ten malunek na hełmie . Te formacje miały orzełka na czerwonej tarczy . I to na tyle ode mnie w tym temacie .
Link to post
Share on other sites
a nie jest to czasem amerykański mundur ?
pas parciany z metalowymi okuciami, hełm przypomina M1, a KB/KBK prawie nie widać..

ps. Azbest, możesz powiedzieć po czym wnosisz że to Polak, że 19/29 Zgrupowanie Piechoty, i jaki ma w.g. Ciebie na sobie mundur?

pozdrawiam.
Link to post
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.×
×
  • Create New...

Important Information