Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Jadzia

odznaki pułkowe cena przed wojną

Recommended Posts

Witam,
czy ktoś się orientuje jaki był średni/orientacyjny koszt odznak pułkowych u przedwojennych wytwórców?
pozdro
Jadzia

Cennik Nagalskiego, fragment katalogu z 1935 roku:

http://nordland77.files.wordpress.com/2008/04/pict00171.jpg

Koszt odznaki żołnierskiej 9 pułku strzelców konnych wynosił w 1928 r. - 4 zł, zaś w 1934 r. - 2 zł. Dane uzyskane z zapisów w Rozkazach Dziennych pułku.

wybaczcie, że z lekkim opóźnieniem w odpowiedzi: nie mam całego katalogu, podany przeze mnie link został znaleziony w sieci, ewentualne pytania należy kierować do autora strony na której wisi ten fragment.

Witam,

jestem autorem strony. Kolekcjonuję cenniki.

Proszę sprecyzować pytanie.

Jeżeli chodzi o ceny odznak, to ogólnie cena żołnierskich oscylowała wokół 5 zł. Podoficerska, emaliowana około 10 zł, Cena oficerskich w srebrze, między 15, a 30 zł.

Producenci renomowani Nagalski, Knedler, Gontarczyk, rywalizowali z małymi zakładami, jak też np. z produkcją grawerów lokalnych lub zakładów Grabskiego, które oferowały tańsze odznaki.

Jeśli idzie o ceny odznak artyleryjskich to w niektórych zeszytach pułkowych (Zarys historii wojennej pułków polskich w Kampanii Wrześniowej) sa podane te, które były wymienione w rozkazach.

• Create New...

Important Information