Skocz do zawartości

S.Skalski - Czarne krzyże nad Polską"


s_boj

Rekomendowane odpowiedzi

mam 1,6,7wydanie:)
w rozdziale opisującym lot patrolowy z pil.śmigielskim,pod koniec,jest wycięte słowo z wypowiedzi śmigielskiego
w wyd I jest ...dobry rzeźnicki atak nie jest zły..."
w pozostałych brak słowa zeźnicki"
A pontoniaka ładnie zaatakowali:)
Książka godna polecenia:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale w wydaniu 7 jest Mimo wszystko dobry rzeźnicki atak nie jest zły, nawet nas nie drasnęli........"str. 139
Mi sie podoba fragment jak Paweł Zenker przywalił w lipę, a sam mówiąc przed startem do Skalskiego zeby sie wyrobił i na lipy nie wpadł.
Tak czy tak książka jest super czyta się lekko i strasznie wciąga. Jeśli ktoś nie czytał to polecam gorąco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki,poprawiam:
posiadam wydanie I nakład 30 000egz jest zeźnicki"
Wydanie VIII nakład 70 000 +280egz (w tym brak zeźnicki":)
3cią sztukę pożyczyłem,i na razie nie powiem jakie wyd i nakład.
Wczoraj pisałem z pamięci bo knigi w drugim pokoju a nie chciałem domowników budzić:)
Książki tak czy siak super,polecam innych w temacie:Arct,Meissner,Król,Wyszkowski,Chorzewski,Fajtl(czech)
zdrów:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja na razie dopiero zaczynam kolekcję :) . Ostatnio nabyłem jeszcze książkę Roberta Gretzyngiera i Wojtka Matusiaka Polacy w obronie Wielkiej Brytanii". Fajna pozycja, opisująca dzień po dniu udział Polaków w walkach powietrznych od 19 lipca 1940 do 2 czerwca 1941.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
czytając posty tak mnie coś tknęło,i ja mam 1 wydanie tej książki:),pożółkła,ale jest! i cytat:
O świcie wojska radzieckie przekroczyły na całej długości granicę wschodnią i idąc naprzód zajmowały tereny pozostające jeszcze w rękach polskich."str.231
Jakoś tak mi się otworzyło... :)
I ta cena-13 zł!! a dzisiaj?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie