Skocz do zawartości
  • 0

Krem Nivea


Hebda

Pytanie

Wciąz z jednego miejsca,ale juz miejscówka wyczyszczona niestety:(
ostatnia znajdka,
szklane pudełeczko od kremy,z piasku,pokrywka jako tako..
Mam pytanie z racji że różne epoki się tam trafiało:z jakich lat pudełeczko?
IIRP czy PRL?
i ewentualne pytanie,co jeszcze było w podobnych tylko wiekszych pudełeczkach ale nieoznakowanych?
zdrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcia pochodzą książki ,,Towaroznawstwo artykułów przemysłowych,,z 1957 roku.Jak widać większość pojemników jest szklana w tym także po kremie nivea.Wszechobecny plastik jeszcze nie wdarł się w pełni w tą gałąź przemysłu.Trudno więc określić dokładnie z jakich lat są te wszystkie pojemniczki.Twoje pudełeczko po kremie nivea jednak także bym datował na lata przedwojenne.
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Właśnie dzisiaj znalazłem na polu, szklane opakowanie po kremie NIVEA. Jutro zrobię zdjęcie, jak będzie jasno. Brak lampy błyskowej! Od tego pojemniczka, które zamieścił forumowicz Hebda, różni się tylko małymi detalami, jakie są promienie słoneczne,z małych kresek połączonych ze sobą, nad i pod napisem NIVEA. Sam napis jest taki sam, jak na szkle Hebdy. Zastanawiam się, czy fant jest przedwojenny, czy raczej z lat 50-tych, jak na fotce arisa12? Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąz z jednego miejsca,ale juz miejscówka wyczyszczona niestety:(
ostatnia znajdka,
szklane pudełeczko od kremy,z piasku,pokrywka jako tako..
Mam pytanie z racji że różne epoki się tam trafiało:z jakich lat pudełeczko?
IIRP czy PRL?
i ewentualne pytanie,co jeszcze było w podobnych tylko wiekszych pudełeczkach ale nieoznakowanych?
zdrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie