Skocz do zawartości

Zdjęcie naszego samolotu - część 16


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 407
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

I zbliżenie z szanownymi tfu turystami. Samoloty prawdopodobnie zostały nawet przemalowane na nasze barwy tzn. zamalowano bułgarskie znaki i ten czerwony pas biegnący wzdłuż kadłuba.
Gdzieś czytałem relację (ale za Chiny nie mogę sobie przypomnieć gdzie) że farba była jeszcze świeża (lepka) i w niektórych miejscach podczas lotu się złuszczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trooper spoko, nic sie nie stało :)
Ja może rozwinę to o co chodziło Hornetowi - zdjecie czapli jest o tyle rewelacyjne, że dobrze widać te okienka w dole kadłuba. Jeszcze nie tak dawno toczyly sie dyskusje czy i gdzie one w ogole byly i jaki mialy kształt. Dzieki doslownie kilku zdjeciom takim ja te, sprawa stała się jasna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jednak uściślę swoje spostrzeżenia....Te okienka w podłodze kabiny strzelca tylnego są inne od dotychczas znanych ze zdjęc Czapli" z nr.taktycznym 374....



Tam były one naszyte na pokrycie spodniej części kadłuba....jak to robiono z okienkami inspekcyjnymi i drzwiczkami w RWD....Czapla" z lory kolejowej okienko pierwsze od tzw.ogona" jest wpuszczone w kadłub i prosto oprofilowane cwiartką wręgi kadłubowej.Pytanie czy to modyfikacja wykonana w seryjnej Czapli" produkowanej w PWS-e????.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trochę późno, ale w sprawie zdjęcia 2010-11-08 10:12:39. Sierżant pilot Franciszek Stańco zginął 1 maja 1929 roku na samolocie SPAD 61C1 w czasie lotu treningowego. Przyczyną tragedii było urwanie się skrzydeł. Sierżant Stańco był wtedy pilotem 122 EM w 2 PL w Krakowie. Informację znalazłem w : J. Pawlak, Polskie eskadry w latach 1918-1939, Warszawa 1989, s. 157.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie