Jump to content

ViS-y od policji na wystawie


Recommended Posts

Legendarne pistolety vis, rewolwery i dubeltówki - dary wrocławskich policjantów można oglądać na wystawie w Muzeum Militariów i w Pałacu Królewskim we Wrocławiu. Ekspozycja jest otwarta do końca lipca.

Tylko od początku 2000 r. zbiory Muzeum Militariów powiększyły się o blisko 150 egzemplarzy. W tym także są zawsze budzące zainteresowanie pistolety vis. Jeden z nich, już produkcji okupacyjnej (visy były wytwarzane seryjnie od 1936 r., Niemcy po zajęciu Fabryki Broni w Radomiu produkowali te pistolety niemal do końca wojny - PAP) został znaleziony przy rozbiórce byłych koszar we Wrocławiu" - mówiła Pluta.

Rzeczniczka wyjaśniła, że pistolet zachował się w świetnym stanie dzięki temu, że przeleżał kilkadziesiąt lat w kaburze. I tu kolejna ciekawostka - kabury do niemieckich visów były produkowane we Wrocławiu, w wytwórni mieszczącej się w nieistniejącym dziś budynku na ul. Świebodzkiej" - wyjaśniła Pluta.

(PAP)
Link to comment
Share on other sites

DOBRE :) Od 1991 do chyba 2003roku milicja skonfiskował według Polski zbrojnej " ponad 32000 sztuk broni myślę ,że do dzisiaj ta liczba trochę wzrosła :) Jednym słowem ale się muzeum wzbogaciło ... o 150 sztuk :) padłem ze śmiechu :))))
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information