Jump to content

Deutsche Dienststelle a pytania hobbystów


fanatyk6

Recommended Posts

Witam,
czy ktoś z forumowiczów zwracał się z prośbą do DD o udostępnienie informacji o konkretnym żołnierzu? Na jednym z zagranicznych forów wyczytałem, że podobno zmieniła się polityka w stosunku do hobbystów usiłujących ustalić losy żołnierzy i już nie odpowiadają na zapytania. Czy ktoś mógłby zweryfikować te informacje. Ile trzeba czekać na odpowiedź i ile kosztuje sprawdzenie jednego żołnierza (na stronie DD to do 20 Euro).
Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

According to this we are not allowed to convey related data of surviving combatants to private persons or institution outside the public area, unless the person in question can give permission.

It is also not possible to provide informations on fallen or deceased soldiers without permission of the next of kin."


Innymi słowy - starać się możesz, ale musisz uzyskać zgodę kogoś z krewnych poległego żołnierza. Nie wiem kto, kiedy i jak tą zgodę załatwia w przypadku, gdy usiłujesz dowiedzieć się czegoś o żołnierzu na podstawie EM, nie znając jeszcze imienia, nazwiska i daty urodzenia.

M.
Link to comment
Share on other sites

Tam działa jakaś bałwańska ustawa o ochronie danych i osobom postronnym informacji nie udzielają , można ich próbować wkręćić
że dany były żołnierz jest (był)członkiem rodziny,oczywiście wtedy musimy mieś więcej danych o nim, rok urodzenia,imię nazwisko itp. nie tylko nieśmiertelnik
Link to comment
Share on other sites

Wiesz, to nie taka znów bałwańska ustawa. Były przypadki, że hieny cmentarne na podstawie danych udzielonych przez Niemców (dzięki nieśmiertelnikowi) proponowały wskazanie miejsca pochówku poległego krewnego (oczywiście za opłatą).
Link to comment
Share on other sites

Zlokalizowanie żyjącej gdzieś na świecie rodziny delikwenta na podstawie przysłanego przez WaSt tylko imienia i nazwiska oraz roku urodzenia to syzyfowa praca ,mało prawdopodobne by się udało.
Link to comment
Share on other sites

Taki postępek mógł udać się wtedy jeżeli ¨hiena¨ miałaby znajomośći w WaSt i uzyskała powojenny adres rodziny z dokumentacji.Osoby poszukujące po wojnie informacji o losie zaginionych pozostawiały adres kontaktowy.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information