Skocz do zawartości

Rekonstrukcja w Skarżysku 2010


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Panowie... A coś więcej wiecie na temat tej wczorajszej Panterki, gdzie ona się znajduje itp? Nie przypuszczałem nawet, że w Polsce można ją jeszcze spotkać.
Pierwszy raz byłem na reko i muszę przyznać, że zrobiło nawet na mnie pozytywne wrażenie, te efekty pirotechniczne i ogólnie grupy rekonstrukcyjne wraz z pojazdami i sprzętem.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Akagi_fwp vel Akagi vel ...
(jak widzę dobry duch już karteczki usunął)

Jako osoby / osoba nie posiadająca za grosz moralności i etyki zgodnie z mottem dopuszczę się każdego świństwa i ... by osiągnąć swój cel" nie zasługujesz / zasługujecie by poświęcać ci / wam uwagę większą niż zeszłorocznemu śniegowi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy komuś upały zaszkodziły ?

może co niektórzy panowie porozmawiają o swoich uczuciach i odczuciach na priv, a nie się publicznie obsmarowują....i to nie czekoladą.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Swiety82 22:20 18-07-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslę, że słowa jenego z uzestników moga podsumować to co się działo po stronie polsko - radzieckej
yła to najbardziej wyczerpująca bitwa w jakiej brałem udział (temperatura, warunki terenowe tj. palaża) w pewnym momencie pot zalał mi tak oczy, że ni ch..a nic nie widziałem, rozpiździel oczywiście był w szeregach LWP, ale podejrzewam, że w warunkach rzeczywistych przy takiej ilości ognia ze strony niemców było bardzo podobnie + b. dobre piro, normalnie miałem wrażenie, że jestem na prwdziwej wojnie, wszędzie wybuchy, gorąco nie wiadomo kto dowodzi, nie wiadomo w którą stronę sp...ć, amunicji pełne kieszenie,"
od siebie dodam że uscy" robili swoje a polacy swoje i cholere sie to nie mogło zgrać. porostu wylądowali w nabardziej umocnionym miejscu. ten desant miał pecha...
ni i trup słał się gesto co widze na filmiku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię pisać na tego typu dyskusjach, ale niestety jestem zmuszony, gdyż na forum padło stwierdzenie mnie osobiście dotyczące. Fakt, ,,Kultura dowodzenia'' powinna obowiązywać wszystkich, ale niestety trudno zachować kulturę, kiedy co niektórzy (a było ich na szczęście jak na lekarstwo) nie rozumieją zasad bezpieczeństwa podczas inscenizacji. Jeżeli trzy-cztery razy mówi się, aby dany rekonstruktor opuścił strefę niebezpieczną, a dany koleś dalej ma wszystko gdzieś, to niestety każdego by poniosło. Jest taka zasada, że jeżeli kierujesz lub dowodzisz - to odpowiadasz za bezpieczeństwo osób podległych. Jeżeli ktoś tego nie rozumie, to powinien spróbować działalności w kółku różańcowym. Owca (przez duże O).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Ochłonęliśmy już ciut po imprezie i nie jest ważne kto wygrał ale kto przeżył. Czas na pierwsze podsumowania. Nie wszystko co zaplanowaliśmy wyszło i nie wszystko co udało nam się osiągnąć było zaplanowane.
1. nie planowaliśmy takich upałów ale dzięki temu rekonstruktorom zafundowaliśmy" dodatkowe ekstremalne doznania. Niestety widzom również.
2. zaplanowaliśmy salwy z Katiusz", z prozaicznego powodu nie wyszły ale dzięki temu zmodyfikowaliśmy scenariusz i udało się skrócić pokaz co odbiło się korzystnie na zdrowiu nas wszystkich.
3. zaplanowaliśmy naszą bitwę jako element większej imprezy przez co nie mogliśmy np przesunąć, kilka dni przed imprezą, godziny rozpoczęcia na późniejszą czyli chłodniejszą.

Pozostałe elementy naszej układanki udało nam się poskładać. Osobiście uważam, że Bitwa o Skarżysko" edycja 2010 zakończyła się pełnym sukcesem. Jeszcze się uczymy, staramy się jak najwięcej rzeczy przy organizacji robić sami. Nie mamy zbyt wielu sponsorów i śmiem twierdzić, że impreza wyszła bardzo dobrze zważywszy na zaangażowane środki.

Serdecznie dziękuję:
1.Miastu Skarżysko - Kamienna, Starostwu Skarżyskiemu, MESKO S.A.,Bankowi Suchedniowskiemu, Firmie TOP GUN oraz Panu Michałowi Jędrysowi, właścicielowi firmy MPC i portalu TSK24.pl za pomoc finansową i rzeczową.
2.Patronom widowiska: Prezydentowi Miasta Romanowi Wojcieszkowi, posłom na Sejm RP Marzenie Okła – Drewnowicz i Andrzejowi Bętkowskiemu; Bankowi Spółdzielczemu w Suchedniowie, TVP Kielce, Radio Kielce, MESKO SA, PGE ZEORK, Echo Dnia, SRH Jodła, ROT Świętokrzyskie, PKP Polskie Linie Kolejowe, dobroni.pl, TSK24.pl, Tygodnik Skarżyski.
3.Wojsku Polskiemu: Panu Ministrowi, Dowództwu Wojsk Lądowych, płk Chyleńskiemu z CSAiU w Toruniu, płk Szydlikowi z Dęblina i płk Faleckiemu z Kielc za pomoc, bez której ta impreza nie byłaby tak udana.
4.Komendantom skarżyskiej Straży Pożarnej, Policji Państwowej, Straży Miejskiej, jednostce Strzelca w Ostrowcu Św., SOZM przy MOB,
5.Jackowi Kopczyńskiemu za SU – 76 (rewelacja) i Sd Kfz 251 (standardowo dobry), Grześkowi Klimasowi z Fundacją Wojskowości Polskiej za Panterę, która swym debiutem powaliła nas na kolana (nieważne co o niej myślą malkontenci), Maćkowi Kęszyckiemu i Jego Kolekcji Ares za PaKa – 40 (obsługa Toruńskiemu Towarzystwu Fortyfikacyjnemu za ZiSa 3, Muzeum 2 Korpusu z Józefowa za czołg T-34 (Radzio dałeś czadu),
6.Kubie Myślukowi za samolot, który tak dzielnie wspierał jednostki naziemne.
7.Rekonstruktorom: GRH Aufklärungsabteilung 7 der 4. Panzer Division, Klub Vojenskej Histórie „Dukla”, Przemyskie SRH „X D.O.K.”, SRH „Jodła”, SRH Pomerania 1945, Teatr Inscenizacji Historycznych przy Muzeum Wału Pomorskiegow Wałczu, Stowarzyszenie Lubelska GRH „FRONT”, GRH „Szósta Pomorska”, TTF Toruń, GRH 4 ppleg, 26 Infanterie Regiment, Kampfgruppe Skarżysko,
8.indywidualne podziękowania:
- Włodkowi Rapkiewiczowi z przeprosinami za skarżyski piasek w zamkach
- Willemu za komendę nad Garnizonemu Skarżysko
- Dionizemu za głos, który dał nam lekcję historii oraz za pomoc przy scenariuszu
- Okejosowi za wszystko :))
- moim współpracownikom za wykonaną pracę (przepraszam za stres ostatnich dni)
- obsłudze PaK – 40 (chłopaki, Wasze mundury były tak naturalne, że szok)
- Piotrowi Kateuszowi za całokształt
- Owca !! powiedz gdzie i kiedy, a stanę pod Twoją komendą nawet bez broni
- Robert Twoja pirotechnika to więcej niż mistrzostwo

Oczywiście podziękowania należą się głownie tym, dla których to wszystko robimy czyli publiczności, która mimo żaru lejącego się z nieba, tak licznie przybyła często z odległych zakątków naszego pięknego kraju.

Uff rozpisałem się i mam nadzieję, że nie ominąłem nikogo. Gdyby tak się jednak zdarzyło to tylko zmęczenie ostatnich dni może mnie usprawiedliwić.

Pozdrawiam
Artur Buńko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że pozwolę sobie poprawić Szanownego Pana Dyrektora...

Grześkowi Klimczakowi - Klimasem to my go tak potocznie, pieszczotliwie nazywamy.
A i w tym miejscu trzeba podziękować też Fundatorowi Pantery, którego nazwisko, na jego życzenie, pozwolę sobie nie ujawniać w tym momencie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
akagi zanim dowiedziałem się, że Grzegorz to Grzegorz przegadałem z nim jako Klimasem" sporo minut. Wczoraj uciekł mi cudzysłów :))) (ale dzięki za cenną uwagę)
Oczywiście z tego miejsca pragnę tez podziękować nieujawnionemu jeszcze Fundatorowi Pantery.

Okejos nie płacz tylko myśl o tym co za rok :))))
Ja wiem stary jesteś, nie walczysz w polu i już nie wytrzymujesz. Baba się z Ciebie robi :)))
pozdrawiam
Artur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okejos już mi się tym chwaliłeś i dlatego był w sobotę do dyspozycji dźwig 16 tonowy bo coś kręciłeś jak pytałem ile ważysz :)))

PS. ja do mojego malinowego czołgu wsiadam w 2 sekundy a wysiadam jeszcze szybciej :)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho ho byłem na urlopie i widzę że ciekawe dyskusje się tu odbywają. Obejrzałem dyskusję zdjęcia także troszkę się pouśmiechałem. Generalnie widzę że impreza była fajna dużo huku i efektów piro, ale i kiepska z powodów braków mundurowych i nie tylko, i nie chodzi mi tylko o M36 jest dużo kwiatuszków, co przyćmiewa nieco prestiż grup. Ale jak to w Polsce i nie tylko, nigdy nie będzie super git majonez. Reszta dyskusji standardowe kadzenie. W każdym razie pozdrawiam uczestników, cieszę się że była ta impreza, fajnie że coś zrobiliście. Jeszcze raz pozdrawiam uczestników i życzę sukcesów na polu rekonstrukcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie