Jump to content

Rekonstrukcja w Skarżysku 2010


Recommended Posts

Witam!
Ma ktoś jakiekolwiek informacje na temat rekonstrukcji forsowania Odry przez 2 AWP która odbędzie się w Skarżysku-Kamiennej 17 lipca 2010? Szukałem w internecie i nic nie ma, żadna godzina ani miejsce nie jest podane, wiem tylko kiedy...
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs081.ash2/37408_138667389483367_100000203211523_403378_2857536_n.jpg

Sądząc po ostatnio widzianych banerach imprezy to jednak będzie ponownie rekonstrukcja na 1939 r., a nie forsowanie
Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich czytających.

Bitwa o Skarżysko" edycja 2010 odbędzie się w dniu 17 lipca 2010 roku w tym samym miejscu co ubiegłoroczna czyli nad zbiornikiem wodnym Piachy" w bezpośredniej bliskości naszego Muzeum.

Początek imprezy planujemy na godzinę 14 (oczywiście warto być odrobinę wcześniej bo tym, którzy dotrą o 14 nie gwarantujemy dobrych miejsc na widowni.

W tym roku poza 600 rocznicą Grunwaldu, 400 rocznicą Kłuszyna, 200 rocznica urodzin Chopina, 90 rocznicą Bitwy Warszawskiej, mamy 65 rocznicę zakończenia II wojny światowej. (o czym sporo ważnych osób jakby zapomniało)

Dlatego chcemy pokazać naszym gościom hipotetyczny przebieg jednej z wielu przepraw prze przeszkodę wodną (jakich było wiele) oddziałów 2 Armii Wojska Polskiego w ramach Operacji Łużyckiej z kwietnia 1945 roku.

Pomiędzy 14:00 a 16:00 chcemy sforsować na łodziach desantowych przeszkodę wodną, urządzić ostre szturmowanie urzutowanych pozycji niemieckich przez oddziały polskie i radzieckie, a także wykonać pancerny bój spotkaniowy (w wydaniu mini). Wszystko to w atmosferze, mam nadzieję, imponujących efektów pirotechnicznych.

Co będzie ?? ponad 120 rekonstruktorów z całej Polski (i nie tylko), 4 pojazdy pancerne, 4 - 5 armat, łodzie desantowe - szczegóły będą na zdjęciach i oczywiście w dniu 17 lipca w Skarżysku.

Sama bitwa to fragment większej imprezy.
- o godzinie 17:00 na stadionie przy Muzeum - zabawy sportowe w ramach zjazdu 3 miast (Skarżysko - Ostrowiec - Starachowice)
- o godzinie 20:00 na terenie Muzeum kilka etiud teatralnych grup z tych miast
- o godzinie 20:30 na stadionie koncert Czerwonych Gitar
- o godzinie 22:00 na terenie Muzeum letnie kino wojenne (sugestia wzięcia koca)

NA WSZYSTKIE IMPREZY WSTĘP WOLNY

catering (niestety odpłatny)zapewniony na wszystkich częściach dnia.

ZAPRASZAM

Artur Buńko
PS. nowy telefon stacjonarny (z uwagi na kompleksowe remonty w Muzeum) 041 26 21 587
Link to comment
Share on other sites

PS. 2

na plakatach i bilboardach itd pokazujemy fotografie sprzed roku
dlaczego?
1. mam prawo do ich wykorzystania (prawa autorskie)
2. nie mam zdjęć z Bitwy o Skarżysko 2010
3. spełniły te materiały swoje zadanie bo zainteresowały

pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

podobno scena lądowania Amerykanów na Księżycu została nagrana na pustkowiach Teksasu, które też do Księżyca nie są podobne i świat wierzy w to do dziś :)))

dlatego wydarzenie w Skarżysku nie jest rekonstrukcją bo mamy ciut nad Nysę daleko tylko pokażemy hipotetyczny przebieg.

Warta do Renu niepodobna
Hel do plaż Normandii też
i wiele innych rzeczy podobnie

a poza tym Einstein była kobietą :)))
Link to comment
Share on other sites

mam prawo do ich wykorzystania (prawa autorskie)"

Ten fragment niestety sprowokował mnie do pewnych wyjasnien:

Na bilbordzie wykorzystaliście nie całe zdjęcie, a wyłącznie wizerunek kolegi z naszej grupy. O ile byłby on na jakims całym zdjęciu jako element otoczenia, np. wśrod grupy osób, to jeszcze można by cokolwiek mówic o prawach autorskich do zdjecia. Tymczasem jego wizerunek (do którego ma wyłaczne prawo) zajmuje ok. 1/3 bilbordu i z całą pewnoscią został wycięty z innej fotografii. Taki sposób wyorzystania cudzego wizerunku, bez zgody osoby zainteresowanej z całą pewnoscią stanowi naruszenie dóbr osobistych. Mogę o tym pisac z taką dozą pewnosci, gdyz jako czynny zawodowo prawnik, a do tego ależący do cechu" znam się na tym najwyraźniej lepiej od autora bilbordu.
I to nie tylko chodzi o naruszenie prawa. Zwykła przyzwoitosc nakazywałaby zapytac przynajmniej kolege Piotrka o zgodę. Ale jak widac nie każdemu się chce ... o tempora o mores, jakby powiedzieli starożytni Rosjanie.

Na wasze szczeście kolega nie zamierza z tego robic afery", ale na przyszlosc zastanówcie się nad w/w zagadnieniem.
Link to comment
Share on other sites

szanowny Panie KBP.

Niech kolega, który jest na zdjęciu następnym razem założy worek na głowę lub nie pokazuje się publicznie. Ewentualnie może jakaś tabliczka informująca o zakazie robienia mu zdjęć. Pierdoły Pan wypisujesz i tyle.
Link to comment
Share on other sites

Panie KBP.
Nie mam ani potrzeby, ani ochoty umieszczania Pańskiej twarzyczki na żadnych bilbordach, a tym bardziej robieniu Panu zdjęć. Swoją drogą, jesteś Pan prawnikiem swojej grupy? Takie zboczenie zawodowe czy kolejne hobby? Dla mnie było by zaszczytem gdyby moja osoba widniała na reklamówce tak wielkiej imprezy, a Pan piszesz jakby chłopaka gównem obsmarowali.

Flaszek nie pijam i nie szczekam.
Link to comment
Share on other sites

Wiecie co chłopaki wróćcie do przedszkola pomazać kredkami po ścianach. Bo zbiera mi się na wymioty czytając dyskusję. Nie występujcie w rekonstrukcjach ogólnospołecznych jeśli nie chcecie byc fotografowani. Czy naprawdę jest to takie ważne i warte tyle uwagi zachodu żeby obrzucać siebie błotem. To kawałek papieru oznajmiający ludziom o wydarzeniu, które ma się odbyć. Jest oprawione jak wszystko w swiecie reklamy odpowiednią grafiką i zdjęciami. Rozumiem że ważna jest także ochrona danych osobowych wizerunku itd itp. Ale czy naprawdę warto kłócić sie o takie rzeczy? Na zdrowy chłopski rozum Panowie czy Warto!!!
Link to comment
Share on other sites

Najlepsze jet to że o tą sprawę wykłócają się właśnie ci których wizerunków NIE użyto na tym banerze :-)

Tak się składa że i moja gęba się tam znalazła ale nie robię z tego zagadnienia...Muzeum niech postawi flaszkę i będzie ok.:-)

W tym roku wezmę udział w mundurze polskim II AWP dla odmiany i równowagi... Slajmi130, popieram Twój apel jako bezpośrednio zainteresowany tematem.

Link to comment
Share on other sites

Macie koledzy rację. Zamiast radości, że swoim wizerunkiem można promować takie wydarzenie i zarazem nasze hobby, to widać w tym wszystkim ale tylko i wyłącznie niepotrzebne zacietrzewienie. Żaden z nas nie jest gwiazdą filmową czy celebrytą żeby wykłócać się o jakiegoś rodzaju należności z tytułu użycia jego wizerunku i chyba nikt na tym niczego nie traci. Na tych pyskówkach już tak...
Link to comment
Share on other sites

Chciałbym jeszcze na chwilę zatrzymać się przy wizerunku kol. ze zdjęcia.
Pozwolę się nie zgodzić z kolegą KBP.

W tej konkretnej sprawie zaszło kilka przesłanek do wywiedzenia twierdzenia , że zgoda kol ze zdjęcia nie jest wymagana.
co prawda art. 81 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz.U. z 2006 r. nr 90, poz. 631 z późn. zm.)stanowi, że rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej ale już pkt 2 znajdujemy regulacje , iż zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:
1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych,
2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.

Orzecznictwo w tej akurat materii jest raczej zgodne i idzie w tym kierunku , że wykorzystywanie zdjęć zrobionych podczas imprez masowych, ogólnodostępnych nie wymaga zgody osób widniejacych na tych zdjęciach.

Poza tym mam mam dużą wątpliwość co do tego czy kol. ze zdjęcia posiada pełną zdolność do czynności prawnych poprzez nie ukończenia 18 lat, ale mogę się mylić.
Kolega otrzymał również wynagrodzenie za udział w tej imprezie tym samym w sposób dorozumiany wyraził zgodę na fotografowanie jego wizerunku przez organizatorów jak i osoby tzrecie.

Reasymując , w I instancji sprawa wygrana :)
Link to comment
Share on other sites

A czy to jakaś wielka tajemnica jest jakie grupy mają być. Kol. BoloBres chciałby się dowiedzieć o nazwy grup rakonstrukcyjnych. Czy to jest pytanie z rodzaju tajnych? Czy po prostu się wstydzicie? Jest to na tyle dziwne, brak odpowiedzi na to zwykłe proste pytanie, że i mnie zaciekawiło jakie GRH wystąpią w rekonstrukcji. Dotychczas na forum przy okazji różnych innych imprez rekonstrukcyjnych nie było problemu z dowiedzeniem się jakie GRH wezmą udział w przedstawieniu.
Link to comment
Share on other sites

Grupy biorące udział.

Strona niemiecka:
AA7
Pomerania 1945

Strona LWP :
AA7
X.D.O.K - Przemyśl
Grh FRONT z Lublina
Klub Vojencke Historie Vychodni "
Teatr Inscenizacji Historycznych z Wałcza
Grh Szósta Pomorska

Cywile GRH Jodła

Jeżeli o kimś zapomniałem to przepraszam ale piszę z pamięci.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information