Skocz do zawartości

Wszystko o Hs-3-Smętek"


pawel888

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie w hs dyskryminacje dam na 10 siatki nie łapie ale, łapie mi gwoździe etc, zmnejsze do 2,5 siatkę zaczyna łapać z gwoździami to samo, to tak ma być czy coś zepsute, bo mam dość kopania kapsli i gwoździ, ogólnie z zasięgiem chyba nie jest źle na dys. 0 hełm mi łapie z 70 paru cm mierzone w powietrzu oczywiście ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 196
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Tak ma wyglądać strojenie w miejscu poszukiwań (tak jak piszesz) , z tym że nie potrzeba podnosić sondy aż do wysokości pasa , wystarczy połowa tej wysokości by wykrywacz nie widział gruntu (utarło się że na wysokość pasa). Po puszczeniu przycisku trzeba sprawdzić miejsce w którym to nastąpiło (czy na pewno nie ma metalu , ani drobiny). miejsce powinno być absolutnie czyste ponieważ , jeśli był kawałek drutu , śrubka , gwóźdź : wykrywacz dostroi się do tych rzeczy (pomimo dyskryminacji) tym samym spadnie czułość (nie będzie już ostry).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Zadzwoń do Pana Henryka i zapytaj:)
Tel.(22)651-00-85

Jak mi kobita na urodziny zrobiła prezent-wizyta u pana Henryka i cewka 30cm-160złociszy.
Przy okazji zabrałem sprzęt na przegląd i dokupiłem 2rurki ze śrubą którą je łączy(plastikowa i środkowa)-45zł


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Hebda 15:29 21-12-2013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Witam
Posiadam Minelaba Sov GT i w końcu zamówiłem HS3 z cewką 30. Taką cewkę wybrałem po opiniach na forum, poraził mi ją również Pan Henryk. Nie zawiedliście mnie w poznaniu Sovereinga którym kopię ładne fanty i teraz proszę o pomoc a mianowicie początkowe ustawienia na początek, pózniej chyba go rozgryzę. I czy ten wykrywacz trzeba za każdym razem stroić do gruntu? pozdro. Aha cena 970zł plus wysyłka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smętek to sprzęt o budowie cepa wyżej masz wszystko opisane jak stroić, jego na dobrą sprawę trzeba dosyć często do gruntu dostrajać ustawienia to ground balance 0 dyskryminacja 2/3 tune na progu słyszalności zresztą wszystko masz napisane na początku tematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo
Wczoraj kol.rabat wyszła łuska od mausera..
metr obok wyszedł mi scyzoryk w ołowianych okładzinach i nic więcej(ustawienia jak wyżej) dysc 2/3
Zmniejszyłem na 0..
i wyszło jeszcze 6łusek..
(mosiężne)

Sprzęt stary,ponad 10lat..
Albo przełączniki szwankują albo mimo dyskryminacji nie łapie koloru tak samo..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że jeśli ustawi się Smętka na 0 staje się on bardzo czuły i łapie najgłębiej. Może te łuski były na granicy zasięgu 2/3 i dlatego na takiej dyskryminacji ich nie złapałeś, po zejściu na 0 załapało. Niestety na dyskryminacji 0-1 Smętek reaguje na każdy najdrobniejszy metal w ziemi.
Jest też inna opcja - łuski o których wspominasz nie były wykonane z mosiądzu tylko były to miedziowane stalówki. Wspominam o tym bo nie każdy widzi różnicę a dla Hs-3 ma to zasadnicze znaczenie. Łuska lub kpl. nabój wykonany z mosiądzu zadzwoni" na dyskryminacji 4 i więcej (nie raz nabój z ppsz walił na 9-10.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może te łuski były na granicy zasięgu 2/3 i dlatego na takiej dyskryminacji ich nie złapałeś, po zejściu na 0 załapało"


hotrodrumble chodzę już tyle lat że odróżniam stalowe powlekane od mosiądzu:)
Były mosiężne i faktem jest że smętek ich nie złapał mimo że zwiększając dyskryminacje kolor powinien być łapany bez zmian..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smętek ma dyskryminację wielkościową i wraz ze zmianą nastaw dyskryminacji może również widzieć albo nie przedmioty kolorowe, w zależności od wielu czynników, min. ich wielkości, składu materiału czy ogólnego zaśmiecenia terenu.

Łuski na dyskryminacji 2...3 powinien widzieć, ale wygląda, że z jakiegoś powodu potraktował jej jak żelastwo - może gdzieś w bliższym lub dalszym pobliżu był jakiś złom żelazny i maskował przy 2...3. Albo uszkodzona dyskryminacja.

Pisałem już gdzieś wyżej, że praca z dyskryminacją 0...1 to ekwiwalent (prawie) trybu All Metal, głównie tam, gdzie nie można się prawidłowo dostroić do gruntu na All Metal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie