Jump to content

Postępowanie ws. zabójstwa jeńców wojennych w Sosnowcu


Recommended Posts

http://konflikty.wp.pl/kat,1020223,title,W-Sosnowcu-robotnicy-odkryli-ludzkie-kosci,wid,12310531,wiadomosc.html?ticaid=1a3d5&_ticrsn=3
W Sosnowcu robotnicy odkryli ludzkie kości
Sosnowiecka prokuratura wszczęła postępowanie ws. zabójstwa jeńców wojennych. Sprawa dotyczy ludzkich kości znalezionych w pobliżu drogi krajowej nr 1 w Sosnowcu. Prawdopodobnie są to szczątki żołnierzy niemieckich zabitych w 1945 r.
Rzeczniczka sosnowieckiej policji Hanna Michta powiedziała, że odkrycia dokonano na nieużytkach na wysokości ul. Traugutta. Na ludzkie szczątki natknęli się przedstawiciele firmy, prowadzącej tam prace ziemne.
- Najpierw natknięto się na jeden szkielet, później - w miarę jak prace postępowały - okazało się, że w ziemi jest duża ilość kości ludzkich. Dzisiaj na miejscu prace prowadził archeolog, który określił, że szczątki te pochodzą z okresu drugiej wojny światowej - powiedziała Michta.
Według nieoficjalnych informacji ze źródeł zbliżonych do prokuratury, na razie znaleziono szczątki ośmiu żołnierzy armii hitlerowskiej.
Marcin Stolpa z Prokuratury Rejonowej Sosnowiec Południe poinformował, że znalezione szczątki pochodzą z 1945 r. i należą do żołnierzy niemieckich. Taką informację przekazali specjaliści dokonujący na miejscu oględzin. Natknęli się na przedmioty należące do ofiar, m.in. na metalowe elementy umundurowania.
Prok. Stolpa poinformował, że postępowanie dotyczy zabójstwa jeńców wojennych - taka zbrodnia nie przedawnia się.
Prace ziemne zostały przerwane, teren zabezpieczono. W najbliższym czasie zostanie przeprowadzone dokładne przeszukanie okolicy.
Kiedy teren zostanie dokładnie przeszukany, znalezione szczątki zostaną przeniesione na miejsce pochówku. Stolpa powiedział, że w tej sprawie skontaktował się już z Fundacją Pamięć, która zajmuje się m.in. opieką nad grobami żołnierzy niemieckich w Polsce.
Link to comment
Share on other sites

Muszą tam działac,bardzo powazni fachowcy,że od razu doszli,ze byli to jency wojenni.Nikomu jeszcze nie przyszło do łba,że takich bezimiennych mogił ofiar wojnny jest jeszcze masa?
Link to comment
Share on other sites

może każdy z nich miał dziurę w czapie w podobnym miejscy,nie mieli np butów itp co wskazywałoby na egzekucje i wrzucenie do leja po np pocisku.
Tak czy siak,znaleźli tych niemców a już biadolą że postępowanie..
Zaraz będą badać kto utłukł Ulricha von Jungingena
..
Link to comment
Share on other sites

Sądzę że po raz kolejny chodzi o stworzenie precedensu,albo wymacanie opinii publicznej .Ktoś myśli że atakując nas co chwila informacjami o takich wydarzeniach ,spowoduje że przestaniemy się bulwersować .Zaczniemy myśleć o tamtych czasach bez emocji ,a może nawet współczuć biednym Niemcom ,WRÓĆ ... oczywiście że faszystom ,bo faszyści to przecież nie Niemcy .I tak to działa .Pozdro...
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information