Jump to content

czołg z Lęborka...


PATRON

Recommended Posts

Zużyty sprzęt wojskowy wykorzystywano do tworzenia miejsc,, pamięci w całej Polsce i były one nimi tak długo, aż zniknęły upamiętniające je tablice. Pozostały jeszcze czołgi, działa, samoloty i w chwili obecnej należy traktować je jako zabytki techniki bez rozróżniania kto je stworzył i kto je używał. Muzeum Eksploracji - czy jest to muzeum zajmujące się eksploracją cudzych skwerów, parków, pomników - bo na takie wygląda ? Każde liczące się muzeum umożliwia zapoznanie się z jego eksponatami i możliwościami technicznymi do eksponowania swoich zbiorów poprzez internet. Wikipedia podpowiedziała mi kilka możliwych miejsc do eksponowania takiego zabytku jak IS-2 w Przeźmierowie ,,kościół pw. św. Antoniego Padewskiego, pasaż handlowy, park imienia Stanisława Kanikowskiego " lub od razu Giełda Samochodowa. Na temat samego muzeum nie znalazłem istotnych informacji.
Link to comment
Share on other sites

Witam,
Wars98, prawnik zajmujący się aktywnie ochroną zabytków. Na koncie organizacja m.in. takich akcji jak wydobycie szczątków Heinkla He-111 H6 (wystawiane na zamku w Gniewie), szczątków czegoś na podwoziu Pz.Kpfw. IV (prawdopodobnie StuG IV) dla Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu oraz jedynego na świecie kompletnego i jeżdżącego niemieckiego działa samobieżnego StuG IV (także dla CSWL Poznań).
Współzałożyciel i współwłaściciel (do spółki z Zygmuntem Adamskim) Muzeum Eksploracji.
Poszukujemy zaginionych, zatopionych i zakopanych zabytków. Dysponujemy niezbędnym sprzętem do prac eksploracyjnych.
Adres do korespondencji:
Muzeum Eksploracji
ul. Składowa 40A
62-081 Przeźmierowo
lub mailowo:
wars98@wp.pl
Link to comment
Share on other sites

Z całym szacunkiem dla kolegów z Muzeum Eksploracji, prywatne inicjatywy gdy nie poparte odpowiednia ilością kapitału mogą po paru latach wygasnąć. Te parę lat w parku dla Is'a nie stanowi zagrożenia i pozwoli zachować eksponat dla przyszłych pokoleń. Zresztą w Poznaniu jest Cytadela i tam właściwe miejsce dla takich pamiątek z dobrym towarzystwem innych anków". Może eksponatami zasilicie ich zbiory?
Link to comment
Share on other sites

Rozumiem że panowie konkurencyje chcą zrobić dla Muzeum Cytadela i Muzeum Broni Pancernej CSWL:)a może po prostu zabaweczki do rączki chłopczyki na własność chcą mieć,mieszkam w Poznaniu ale wolałbym oglądac tego typu wszystkie eksponaty razem w jednym miejscu czy to bedzie Cytadela czy CSWL
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information