Skocz do zawartości

legalizacja broni - pytanie


detektorek

Rekomendowane odpowiedzi

...zalegalizować broń do celów kolekcjonerskich...
a to zależy - o co konkretnie ci chodzi...

jedna z odpowiedzi na kilka możliwych przypadków może powstać z tego wpisu...
RE: Policjant
Erih (1689 / 9) 2007-12-05 13:48:00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wyszukaj tamten post...
ogólnie - póki co - nie jesteś w stanie...
znaleźć roń" - i doprowadzić do tego by ją posiadać legalnie - jako osoba prywatna...
chociaż historia zna óżne przypadki"...
jedno z rozwiązań to muzeum" - tu kolega Zancus ma największe doświadczenie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do broni kolekcjonerskiej to są 2 drogi,jedna pełna i żmudna legalizacja poprzez osoby uprawnione np.we wrocławiu poprzez pana płk.rusznikarza,modelskiego lub inny sposób samemu zaspawać przewiercić ,wedle naszej ust,jeden i drugi sposób jest ok,tylko ten pierwszy to koszt do 2000 zł z certyfikatem CLK,drugi bardziej ryzykowny i kosztowny w latach to sprawa w sądzie,tak czy inaczej nie polecam lepiej spędż wakacje na plaży,na majorce.poz.stg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie sprawy kolekcji i posiadania czego kolwiek jest paraliżowane poprzez posłów i sympatyków SLD, I PO.są to dwa ugrupowania które szkodzą naszemu kolekcjonowaniu,jak nie wierzycie to proszę poczytać i przejrzeć opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RE: legalizacja broni - pytanie stg1971 (2057 / 91) 2010-05-12 22:09:53
co do broni kolekcjonerskiej to są 2 drogi,jedna pełna i żmudna legalizacja poprzez osoby uprawnione np.we wrocławiu poprzez pana płk.rusznikarza,modelskiego lub inny sposób samemu zaspawać przewiercić ,wedle naszej ust,jeden i drugi sposób jest ok,"

Ja mam do Ciebie prosbe, nie znasz sie nie odpowiadaj bo wsadzasz ludzi na mine :(
Nasz kraj to Polska, tu nie wszystko jest zdroworozsadkowe. Po pierwsze zeby pozbawic bron cech uzytkowych musisz najpierw miec ta bron i pozwolenie na nia, potem zaniesc do uprawnionego rusznikarza:
http://www.dobryrusznikarz.pl/pozbawianie_cech_uzytkowych.html
Aby pozbawić cech użytkowych dowolną broń należy za każdym razem zwrócić się do Wojskowego Instytutu Uzbrojenia w celu otrzymania tzw specyfikacji czyli zakresu czynności co należy zrobić w danej broni aby pozbawić ją cech użytkowych. Otrzymuje się odpowiednie rysunki z dokładnym opisem. Jeżeli trzeba pozbawić cech użytkowych np. trzy jednakowe sztuki np. Iż 27 E to należy uzyskać trzy indywidualne specyfikacje, czyli zakres czynności przypisany jest do tylko jednego egzemplarza broni."

A ten to zrobi zgodnie z przepisami:
http://www.mts.org.pl/ustawa%2012.html
§ 4. 1. Posiadacz broni palnej, przekazując broń do jednostki uprawnionej do pozbawienia cech użytkowych, okazuje pozwolenie na broń."
§ 13. Do czasu dokonania pierwszej rejestracji broni palnej pozbawionej cech użytkowych i potwierdzenia tego faktu w karcie rejestracyjnej broni należy ją traktować jako broń palną, na którą wydano pozwolenie."

Sam, to sobie mozesz powiercic i zaspawac kij od szczotki, po przedstawionych przez Ciebie jako pewnik czynnosciach mozna za tak zdeaktywowana bron posiedziec do 8 lat.


KARWA, czy Wy sie wreszcie nie nauczycie czytac przepisow ? A potem przychodzi jeden z drugim sie tu w rekaw wyplakiwac ze ma sprawe za pusta luske, potem sie okazuje ze pusta ale splonka nie zbita i nie rozumie jeden z drugim ze taka luska jest przez prawo traktowana jako bron. I drugie - nie doradzajcie innym jak sami nie wiecie bo potem bedziecie miec na sumieniu czyjs zababrany zyciorys, a porada dla pytajacych - wierzymy jedynie dokumentom i przepisom zawartym w Ustawach i rozporzadzeniach, jasiom samoukom wierzymy znacznie mniej i zawsze sprawdzamy ich porady"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RE: legalizacja broni - pytanie stg1971 (2057 / 91) 2010-05-12 22:14:56
dokładnie sprawy kolekcji i posiadania czego kolwiek jest paraliżowane poprzez posłów i sympatyków SLD, I PO.są to dwa ugrupowania które szkodzą naszemu kolekcjonowaniu,jak nie wierzycie to proszę poczytać i przejrzeć opinie."

Bzdura goni bzdure :(
Nie podam na tacy, rusz dupe i zamiast gadac o sprawach o ktorych nie masz pojecia sprawdz kto byl motorem Ustawy o Broni i Amunicji z 2004 roku, ktora umozliwila posiadanie bez zezwolenia replik czarnoprochowcow oraz prochu i strzelanie z nich. Zobacz do czego naleza ludzie ktorzy obecnie walcza o przyznanie jeszcze wiekszej swobody w posiadaniu nowej i starej broni bez zezwolen, ktorzy chca maksymalnego uproszczenia formalnosc dla posiadania broni zabytkowej i muzealnej. Kto sie podpisuje pod obecnym nowym, tym bardziej postepowym, projektem Ustawy o BiA.
Poczytaj a potem dopiero sie wypowiadaj :
Dla ulatwienia jednak jedno podam :
http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/glosowania?OpenAgent&4&39&22
No i co z tego wychodzi ? Kto tak naprawde popieral nowa Ustawe ?
I w ten sposob przesledz sobie inne akty, moze Ci sie oczy szerzej otworza .

http://orka.sejm.gov.pl/proc4.nsf/opisy/1048.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja odpowiedż była krótka znam przypadek legalizacji kolekcji poprzez sąd i sprawa zakończyła się zwrotem kolekcji bez wymaganych papierów z clk.co do dekowania to osobiście to znam,najpierw uprawniony rusznikarz(kilku w polsce)następnie zielonka,papiery,rusznikarnia,usunięcie elementów broni,spawy,wiercenia,następnie zielonka,jakby nie było 2 -3 wizyty w warszawie.mój znajomy rusznikarz z wrocka ma takie uprawnienia.i osobiście widziałem ten mozolny proces.kolego cpt.nemo twa wypowiedż jest bardzo poprawna moja krótka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że pamiętacie jak rząd chciał coś dać kolekcjonerom i obywatelom to zaraz krótka akcja i koniec,podobna sprawa dot.kopania ,pamiętam jedną z akcji (boratynka) i fajną telewizyjną wypowież pana dziewulskiego jakby nie było to po i sld blokują nas.jeszcze nigdy nie było tak żle jak jest obecnie.i na lepiej się nie zapowiada,ja bym na to nie liczył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ust z 2004 r,to jest najgorsza ustawa jaka została ustanowiona,dano coś co było legalne,mało tego tak zaprojektowali ją aby można było np.zamknąć za czarny proch,dopiero sąd najwyższy 24 lutego 2010 roku uznał że cp.jest legalny,ale ja już wyrok jakby nie było mam,ta nowelizacja niczego nie wprowadziła tylko jasno określiła że zardzewiały karabin jest bronią i wprowadziła ciekawy zapis z clk.cała ustawa jest bardziej restrykcyjna ,już w latach 70 broń i repliki broni z magiczną datą 30 grudnia 1849 r.więc jaka tu poprawa i fenomen tej ustawy,banał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po nowelizacji ustawy z 2004 roku,lawinowo wzrasta ilość spraw karnych za nielegalne posiadanie broni.więc ustawa pomaga czy niszczy kolekcjonerstwo w naszym kraju???nie znam żadnego kolekcjonera który tą ustawę uważa za rewolucyjną,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitolicie i straszycie że aż w portki można narobić..
pokarzcie mi kogoś kto przy trafieniu dołka z mośkiem,kb98 albo czymś podobnym czym prędzej zakopuje ją jak największy niewybuch..
przejrzyjcie sobie stare posty,lata 03,02itp,ile było samych fotek z trafień..
Prawo jest do wielkiej bani,ustawa o broni i amunicji tym bardziej,cała naszaprzestępcza branża"siedzi w głębokim podziemiu jak królik w norze
Ale nie piszcie że nikt nigdy nie miał do czynienia..
Bo na ponad połową z nas wisi miecz Damoklesa za ten posiadany kawałek metalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Damokles odkopał go na stanowisku archeologicznym i chciał sprzedać na wiadomym portalu aukcyjnym. Później miał nalot o 6-tej rano i panowie zapytali, czy ma na miecz papierki?


:)
Dla rozładowania napięcia w dyskusji!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem,ale co rusz widzę wpisy że broń wykopana to olaboga ogromna tragedia..że straszą i piszą że tragedią narodową jest jej trzymanie..
znaleźli sie kuźwa prawi ludzie co to nigdy..
Samo chodzenie z wykrywką jest nielegal a jeszcze trują głupoty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.portel.pl/artykul.php3?i=42980
Pomijając amunicję i skorupy" które zapewne się okażą bardzo groźnymi bombami domowej konstrukcji(albo i się nie okażą bo wcześniej polecą w kosmos) to jak wynika ze zdjęcia kolo zaopatrywał Pruszków i okolice.I teraz będzie miał czas na przemyślenie swego niegodnego zachowania.Oprócz 8 lat więzienia powinni zabrać mu obywatelstwo , rodziców oraz psa i chomika.
Więc chyba legalizacja kupy tlenku żelaza(fakt z tego można wykonać groźny termit) nie wchodzi w grę nawet przy najlepszych chęciach.Więc albo nie kopać(inie łamać prawa) albo łamiąc prawo nie pokazywać nawet dziewczynie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ o czy my tu dyskutujemy,prawdę mówiąc naszemu kraju szkodzą durne ustawy,niszczą patriotyczne postawy naszego narodu,czesi poszli dalej i na pewno wygrali,nie chciałbym aby polak zawsze pomyślał zawsze po szkodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co taka jest Polska gdzies czytałem że wszystko co jest z przed roku 1945 należy do panstwa.Jesli mam racje w tym co napisałem to znaczy że jesli ma ktos gwozdzie z przed 45 nalezy to oddac do muzeum hhahahah śmiechu warte to prawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie.o czym my tu mówimy??jesteśmy 1oo lat za murzynami albo i dalej w sensownym myśleniu,i myślę że jeszcze długo będziemy siedzieć w podziemiu ze swoimi piszczałkami",liczycie na rozsądne przepisy w leg.starej broni??Ja bym na to nie liczył...,mój osobisty procent zaufania do państwa polskiego i jego rządu i ustaw, już od dawna wynosi- 0% nie stety...Zasada psa sołtysa" wiecznie żywa!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie