Skocz do zawartości
  • 0

Przyrząd do odmierzania odległosci na mapie ?


pooshkins

Pytanie

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
Jest to przenośnik nawigacyjny. Jak sama nazwa wskazuje chyba nie muszę tłumaczyć do czego on służy, używa się go na statkach przy planowaniu trasy, możliwe też że i w czołgach."

Nadal będę się upierał przy cyrklu traserskim i to pewnie nie starym.
Wpisuje w google:
http://images.google.pl/images?um=1&hl=pl&tbs=isch%3A1&sa=1&q=cyrkiel+traserski&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=
i prawie każdy ma prowadnice.
Wpisuje:
http://images.google.pl/images?um=1&hl=pl&tbs=isch%3A1&sa=1&q=Przeno%C5%9Bnik+nawigacyjny&btnG=Szukaj&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=
i prowadnicy nie ma żaden.
Napisano
Elektroliza w roztworze soli / 12V , prąd dochodził do 4A/ + szczotka mosiężna na wiertarce.

Jedyne pytanie-Czy pochodzi z wyposażenia wojskowego ?
Napisano
Jest to przenośnik nawigacyjny. Jak sama nazwa wskazuje chyba nie muszę tłumaczyć do czego on służy, używa się go na statkach przy planowaniu trasy, możliwe też że i w czołgach.
Napisano
prowadnica jest po to by na zablokować kąt rozsunięcia cyrkla np. w celu odmierzenia tej samej odległości, lub przeniesienia wielokrotności podziałki na treść mapy, inna odmiana to taka z blokowaniem w uchwycie, po prostu zależy od wykonania, prowadnica występuje przeważeni w mniej precyzyjnie wykonanych przyrządach /łatwiejsze wykonanie/
Napisano
Cyrkle do trasowania nie są precyzyjne? Ciekawe to:)
Raczej chodzi o siły jakie są przykładane do narzędzia.
Żeby odrysować coś na blasze trzeba użyć dużo więcej siły. Bez blokowanej prowadnicy cyrkiej by się rozjechał/zwężył. Przy pracy nad mapami tego problemu nie ma.

Kończe rozważania na temat kawałka złomu.
Pozdrawiam.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie