Skocz do zawartości

Dziś 70 rocznica śmierci mjr.Henryka Dobrzańskiego ps.HUBAL"


PAWEL*STRC

Rekomendowane odpowiedzi

Ps powinno być swoich ofiar zagospodarować"
A ty nie troluj na forum werfer bo nigdzie nikt nie namawia do mszczenia się na szczątkach... Niech se spoczywają gdzie są, a jak ktoś znajdzie i będą mu przeszkadzać; wysłać ciupasem za zach. granicę i tyle a nie stawiać im jeszcze pomniki za podatki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Marian podoba ci się turystyka pogrzebowa?
Ok, już czekam jak Niemcy i Rosjanie wysyłają nam ciała (resztki) naszych poległych i zabitych, którzy leżą na cmentarzach położonych na ich terytoriach.
To jest bardzo dobra koncepcja, samodzielnie to wymyśliłeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie znam historię i wolę honorować mordowanych nie mordujących i nie uprawiam tu relatywizacji historii co ty tu czynisz. Niedługo dojdzie do tego, że dzięki takim splendorom i takim osobnikom jak ty w społeczeństwie zatrze się obraz zeszłej wojny... A pochowany wraz honorami i asystą harcerzy wachmann z obozu stanie się dobrym wojakiem Szwejkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już śpieszę z odpowiedzią;)
1. Historia usłyszana w Mysiakowcu i zacytowana przeze mnie wyżej
2. Częściej się słyszy o znalezieniu i potrzebie godnego pochówku żołnierzy niemieckich niż polskich, w tym partyzantów, cywilnych ofiar zbrodni niemieckich w Polsce
3. Nie można znaleźć mogiły Majora
4. W tymże Mysiakowcu zasłyszałem też wiarygodną opowieść o zemście polskich partyzantów na bandytach z jakiegoś ostlegionu. Wszyscy wiedzą gdzie są zakopani i im to nie przeszkadza, bo gwałcili, zabijali, okradali bezbronnych w tym dzieci... Gdzieś tam nad Pilicą gniją... Jakoś ci co to pamiętają, przeżyli i opowiadali zbytnio ich nie żałują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti dyskusja rozwija się przybierając nieprzewidziane kierunki. ;)
A ja tylko jeszcze wyrażę podziw do kol. Mariana, że odróżnia kości (lub ich resztki) wachmana SS mordującego Polaków od np. kości Polaka z Pomorza lub Śląska, którego zmuszono do służby w Wehrmachcie.
A dla rozluźnienia polecam kol. Marianowi aby w necie poszukał jak wyglądają cmentarze poległych wszystkich walczących stron w czasie II w. św. np. w Normandii.
Dla ułatwienia dodam: Niemcy w 1940 r. też napadli na Francję a i namordowali sporo niewinnych Francuzów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź żałosny z porównaniami zachowania Niemców w Polsce i we Francji lub gdzie indziej oprócz może jeszcze zsrr. Jeśli nie wiesz to w czasie wojny Polska poniosła najwiekszy odsetek strat... Widać, że werfer nie masz wiedzy nawet na poziomie podstawówki z historii, jeśli takie porównania robisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kol. Marian przechodzi do argumentów ad personam. Skoro nikt na to nie reaguje (nie nowość) to może i mi wolno?

Marian: Różne rzeczy są dla ludzi żałosne. Dla mnie jest żałosne to, że ktoś odmawia w imię zbiorowej odpowiedzialności prawa do normalnego pochówku resztkom człowieka dlatego, że nosił on niemiecki mundur.
Taką zbiorową odpowiedzialność stosowali wobec Polaków hitlerowcy a teraz kol. Marian postanowił im za to odpłacić. Zaiste żałosne...

Moderator Woytas i Marian: Może łaskawie mi wskażecie gdzie to ja niby porównywałem okupację w Polsce i we Francji?
Stwierdziłem jedynie:

Niemcy w 1940 r. też napadli na Francję a i namordowali sporo niewinnych Francuzów."

Czyż nie jest to fakt? Oczywiście przy tym popełniłem łąd" zapominając podkreślić, jakie Polska odniosła straty z powodu hitlerowsko/sowieckich okupacji.
W naiwności swojej pomyślałem, że w końcu jest to forum historyczne i jego użytkownicy mają podstawową wiedzę na temat II wojny światowej i wiedzą, że nieporównywalnego nie da się porównać.
Pozdrawiam wszystkich dyskutantów. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nosił niemiecki mundur...
http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.naszawitryna.pl/images/niemiecki_scenariusz_eksterminacji_2.jpg&imgrefurl=http://www.naszawitryna.pl/jedwabne_684.html&usg=__jmOQ6FyMiPnzQnkcA4PkzPWUISI=&h=355&w=452&sz=50&hl=pl&start=68&um=1&itbs=1&tbnid=5jKtpYn4xLgH1M:&tbnh=100&tbnw=127&prev=/images%3Fq%3Drozstrzeliwania%2Bzdj%25C4%2599cia%26start%3D54%26um%3D1%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26sa%3DN%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26ndsp%3D18%26tbs%3Disch:1 no i po za tym znajdziesz jeszcze tysiące przykładów jak nie miliony na ten niemiecki mundur...
Ps Dla niektórych chyba nawet niemieckie kości spod Grunwaldu na zawsze pozostaną śmiertelnymi wrogami" Kolego najpierw wyjeżdżasz z imputacjami do niektórych a później piszesz jeszcze kilka ad personam, ale jak ktoś do ciebie to samo to lament robisz na 102... Nie bądź baba i nie płacz .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tu mój argument ad personam łaskawco?
Natomiast ty sobie nie żałujesz:

A ty nie troluj", dzięki takim /.../ takim osobnikom jak ty w społeczeństwie zatrze się obraz zeszłej wojny", Nie bądź żałosny" i ie masz wiedzy nawet na poziomie podstawówki"

Dyskusja a la Martian" w całej krasie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti oczywiście zdaję sobie sprawę, że tych dwóch okupacji porównać nie można. Pisząc zaś o niemieckich zbrodniach myślałem choćby o masakrze we wiosce Oradour-sur-Glane gdzie SS wymordowało 642 mieszkańców w tym kobiety i dzieci.
Temat ten jest w Polsce mało znany i ja też niewiele o tym wiem. Jednak uważam, że Francuzi mieli istotne powody aby nienawidzić Niemców a jednak nikt o zdrowych zmysłach nie odmówił prawa do pochówku zabitym wrogom.
Nawet tym z SS. To kwestia kultury i stopnia rozwoju cywilizacyjnego. Poza tym nawet w Rosji powstają niemieckie cmentarze wojenne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, chciałem jedynie zwrócić uwagę werfrowi, że ten entuzjazm w wynajdywaniu niemieckich pochówków i stawianiu im pomników mógł by spożytkować w podobny sposób, tyle że w szukaniu mogiły Majora i innych pomordowanych Polaków. Ale widać obraził się na mnie i na Woytasa mnie nazywa Marianem... Woytasowi per moderator pisze;) Widać jakiś uraz ma... może zadawniony...;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo uznanego przez sądy i społeczność międzynarodową zbrodniczego charakteru wielu działań Wehrmachtu, w powojennej historiografii niemieckiej, książkach autobiograficznych i publicystyce byłych niemieckich oficerów i żołnierzy dochodziło do prób rehabilitacji Wehrmachtu – m.in. budowania wokół tej formacji legendy rycerskości i uczciwości, z jednoczesnym przemilczeniem i ignorowaniem faktów o jej zbrodniczej działalności w czasie II wś. Strukturę dowództwa i wyroki na jej przedstawicielach pewnie znasz. To mniej więcej tak jak jakby za zbrodnie organizacji przestępczej odpowiadał jedynie szef mafii a cyngle już nie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nebel- i masz rację, i jej nie masz... Każda z ofiar II WŚ była tragedią.

Ale -

Masakra-ludobójstwo spreparowane przez Dickmanna może zrobiło wrażenie na Francuzach- obawiam się, że w okupowanej Polsce 642/648 zamordowane osoby nie były aż takim osiągnięciem".

Z drugiej strony Dickmannowi groził sąd wojenny, a po wojnie wydano kilka a wykonano JEDEN wyrok śmierci na oprawcach.

Podać Ci, może, jakieś zestawienie najliczniejszych aktów ludobójstwa w Polsce? Czy wystarczy porównanie c.a. 500 tys Francuzów ( zarówno cywilnych jak i wojskowych ) będących ofiarami II WŚ ( liczę zabitych i zamordowanych, bez innych poszkodowanych )?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie