Skocz do zawartości
  • 0

Bagnet EWALD CLEFF SOLINGEN


nero009

Pytanie

Witam.Kolega znalazł strychowca.Bagnet ma długość ostrza 33 cm.na ostrzu jest Napis EWALD CLEFF SOLINGEN" .Na rękojeści i pochwie jest napisane S.B. 16299 Ogólnie to na rękojeści jest zielony nalot.Środek rękojeści jest jest osadzony z obu stron chyba jakąś kością.Zakończenie pochwy jest metalowe i również jest nalot zielony.I tu pytanie.Czy jest to srebro.Co oznaczają te symbole.ile jest to warte gdyż kolega prawdopodobnie będzie chciał sprzedać.Foto dodam później.Z góry dziękuję za pomoc.POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście do bagnetu jest jeszcze skórzane mocowanie do pasa którego foto nie zrobiłem.
Wielka szkoda że nie ma emblematu na rękojeści bo wtedy to by był prawdziwy rarytas :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieładnie, nieładnie..
Szybko trafił na allegro..

ps. link do trwajacej aukcji wyciąłem, bo to kryptoreklama.
pozdrawiam.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora 8total4 17:11 02-05-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.Tak owszem bagnet się pojawił na allegro.I tak jak pisałem bagnet jest mojego kolegi,który wyjechał za granicę i wróci za tydzień jakoś przed końcem aukcji.Bagnet posiada na pewno okładzinę z drugiej strony,lecz nie mam go w tej chwili aby zrobić foto i dodać.Lecz jak wróci zrobie to nie zwłocznie.Szczerze ja się na tym nie znam,dopiero zaczynam pasję z wykopkami :-) ale ciesze się że są tacy ludzie jak wy i dociekają autentyczności tego przedmiotu.Jeżeli ktoś stwierdzi naprawdę zę to bubel to będę musiał zmienic aukcję.Z góry dziękuję za opinie.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kolega znalazł strychowca.Bagnet ma długość ostrza 33 cm.na ostrzu jest Napis EWALD CLEFF SOLINGEN" .Na rękojeści i pochwie jest napisane S.B. 16299 Ogólnie to na rękojeści jest zielony nalot.Środek rękojeści jest jest osadzony z obu stron chyba jakąś kością.Zakończenie pochwy jest metalowe i również jest nalot zielony.I tu pytanie.Czy jest to srebro.Co oznaczają te symbole.ile jest to warte gdyż kolega prawdopodobnie będzie chciał sprzedać.Foto dodam później.Z góry dziękuję za pomoc.POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nero009 spokojnie nie widzę żeby ktoś w postach twierdził ze to bubel . Określenie tego bagnetu z emblematem (nie wiemy nawet jaki był dokładnie ten emblemat ) prawdziwym rarytasem niestety jest trochę na wyrost.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że nasza ciekawość nie zostanie zaspokojona i będziemy musieli gdybać…
Mnie nurtuje jeden detal na fotce- ta okładzina o którą pytałem, czy w niej są dziury po znaczku... Wydaje mi się, że ona u góry wystaje lekko ponad trzon rękojeści, a na dole jest zbyt krótka, bo chyba widać odsłonięty- metalowy trzpień rękojeści. Gdyby ją przerzucić na drugą stronę rękojeści, to przesunięcie okładziny by się „wyzerowało” i byłoby OK …
Także jestem ciekawy, jak wygląda druga okładzina (jeśli jest), a najbardziej interesuje mnie stan zachowania nitów na tej okładzinie niewidocznej …

Pozdrawiam,
Piotr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policyjny znaczek nie był wstawiany w tą rogową okładzinę, lecz na nią nakładany. Ślad po znaczku mógłby ewentualnie zostać, gdyby odpadł niedawno. Szukaj raczej dziur w okładzinie bagnetowej, przez które przechodziły sztyfty mocujące znaczek. Czy to co zaznaczyłem strzałką na fotce nie jest właśnie jedną z dziur ??

Pozdrawiam,
Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis to trochę zbyt mało, by ze 100% pewnością zidentyfikować bagnet. Póki co- wydaje mi się, że chodzi Ci o niemiecki bagnet policyjny. Rękojeść nie jest ze srebra, lecz z alpaki (przypominającej srebro). Na rękojeści i pochwie napisany jest przydział służbowy" bagnetu. Jeśli masz bagnet policyjny to literka S" oznacza policję porządkową. Kolejna litera to miasto, gdzie bagnecik służył.
Prawdopodobne, ale dla pewności daj fotki.

Pozdrawiam,
Piotr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł ktoś zdejmować okładziny i potem omyłkowo odwrotnie je założył. Ewentualnie policjant mógł być tajniakiem,a oni znaczek pokazują tylko w nadzwyczajnych sytuacjach.
;-D
Pozdrawiam,
Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że trafiłem- masz typowy bagnecik policyjny. Na okładzinach powinien być policyjny znaczek (choć nie zawsze). Niemiecka wrona w wieńcu, lub sześciokątna rozetka weimarska z orłem w środku. Ja bym powiedział, że bagnecik jest z okresu III Rzeszy (żabka jest od drugowojennego bojowego bagnetu 84/98/34).
Jak pisałem wcześniej – literka „S” to policja porządkowa „B” to policyjny okręg (może być Berlin).
W wycenie nie pomogę- z zasady ich unikam . Tych bagnetów było wiele odmian- różniły się detalami i każda odmiana ma inną wartość. Ten na przykład wariant nie został za tą cenę sprzedany:
http://www.allegro.pl/item965896376_bagnet_policyjny_oryginal.html
Co do źródełek z opisem- książek polecać nie będę, bo szkoda ich szukać by poczytać o jednym tylko bagnecie. Policyjne bagneciki opisano na dwóch przynajmniej internetowych stronach:
http://www.bagnety.pl/niemcy/151-bagnet-policyjny.html (ale fotki nie działają)
Tu z fotkami: http://www.bayonet.lv/ru/articles/Germany/Pol3r.htm


Pozdrawiam,
Piotr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie